Soru: Milli ara dönüşü gözler 2 Ekim’de Beşiktaş ile Fenerbahçe arasınnda oynanacak derbiye çevrilecek. Ligde geride kalan 7 haftalık performanslara da bakıldığında algoritma torbasından kimin çıkmasını bekliyorsun?

FIRAT AYDINUS: MHK'NİN GİRDİĞİ VERİLEN SONRASINDA YAPAK ZEKANIN EŞLEŞTİĞİ ATANACAK

Maçın zorluk derecesi paralelinde; hakemin FIFA olup olmaması, FIFA değilse tecrübe yılı, yönettiği maç sayısının belirlenen skalanın altında olmaması, aynı takımların maçlarını 1 ile 3 hafta içinde yönetip yönetmediği ve yakın tarihte bu takımların maçlarında sorun yaşayıp yaşamaması gibi örnek veriler paralelinde çıkan sonuç MHK’ye hangi kararı aldıracak göreceğiz.

- MHK önce kafasında bir isim belirleyecek ve girdiği veriler sonucunda yapay zekanın sunduğu hakemler arasından belirlediği isim eşleştiğinde atayacakları netleşmiş olacak.

+ Peki ya eşleşmezse?

- Eşleşir, eşleşir, rahat olun:)

MURAT FEVZİ TANIRLI: ALİ PALABIYIK, TRABZON-G.SARAY MAÇI SONRASI TEKRAR GÖREVLENDİRİLMEZ

Yapay zekayı seslendiriyorum: FIFA’lardan Halil Umut Meler, Beşiktaş-Başakşehir’de tartışıldığından şansı olmaz.

Mete Kalkavan, Trabzon-Gaziantep performansıyla hemen görev alamaz. Ali Palabıyık yeni döndü ve Trabzon-G.Saray maçı sonrası yeni bir derbiye soyundurulmaz.

Arda Kardeşler ilk 5 haftada algoritmik yok edildi. Zorbay Küçük “Yes-No” diyemiyor, Abdulkadir Bitigen ve Yaşar Kemal Uğurlu’nun bu sezon yönettikleri 3 maçından biri F.Bahçe.

İlk 7 haftanın en iyisi Volkan Bayarslan en büyük aday. Atilla Karaoğlan burun farkıyla 2. sırada.