Beşiktaş'ta gündem Galatasaray derbisi. Bu maçı mutlaka kazanmak isteyen siyah beyazlılarda Gedson cezalı olduğundan sahaya çıkamayacak. Yerine ise rakibe karşı çok iyi istatistikleri bulunan bir isim sahada olacak.

Gelecek hafta sonunda Hasan Arat yönetimi ve Fernando Santos ilk derbilerine çıkacak... bu maçta Beşiktaş'ın en önemli eksiği önceki akşam gördüğü sarı kart sonrası cezalı duruma düşen Gedson.

Portekizli oyuncu Türkiye'ye kendisini getiren Galatasaray'a karşı ilk kez forma giyemeyecek. Geçen sezon 2 maçta, bu sezon ise 1 maçta forma giyen Gedson bu 3 maçta skora gol ya da asist olarak katkı veremedi. 1 Maçı Beşiktaş, 2 maçı ise Galatasaray kazandı.

BU SEZON İYİ BAŞLADI

Whoscored verilerine göre Gedson (7.12) bu sezon Semih'ten (7.14) sonra en yüksek reyting ile oynayan Beşiktaş oyuncusu. 2 gol ve 2 asist yaptı. 2 kez de maçın adamı seçildi. 

SALİH UÇAN'A GÜN DOĞDU

Gedson'un yerine Galatasaray derbisinde Salih Uçan'ın forma giymesi bekleniyor. Salih ise Gedson'un aksine Galatasaray maçlarında çok daha fazla zafer gördü. 12 kez Galatasaray'a rakip olurken 8 galibiyet yaşadı.

| Fotospor