Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK), Süper Lig’de 27. hafta maçlarında görev yapacak hakemleri açıkladı. Sezon başından beri hakemleri ‘dijital atama’ yöntemiyle belirleyen MHK, Fenerbahçe-Beşiktaş derbisini bu uygulamanın dışında tuttu ve ‘manuel atama’ yoluna gitti.

YARDIMCILARI EYİSOY VE ERSOY

MHK tarafından yapılan seçimle derbide Halil Umut Meler görevlendirildi. Meler’in yardımcılıklarını Mustafa Emre Eyisoy ve Kerem Ersoy yapacak. Karşılaşmanın dördüncü hakemi Kadir Sağlam. Konuyla ilgili olarak MHK’den yapılan açıklamada, “Fenerbahçe-Beşiktaş maçının hakemi triosu manuel olarak atanmıştır” ifadesi kullanıldı

ÜST ÜSTE 5. DERBİYE AYNI HAKEM

Süper Lig’de bundan önce oynanan son 4 derbi mücadelesini de Halil Umut Meler yönetmişti. Meler bugüne dek Fenerbahçe’nin 7, Beşiktaş’ın 5 derbi maçında düdük çaldı. Sarı lacivertliler bu karşılaşmalarda 1’er galibiyet ve beraberlik ile 5 yenilgi aldı. Beşiktaş ise 1 galibiyet ve 2’şer beraberlik ile yenilgi yaşadı.

BU SEZON 14 MAÇTA GÖREV ALDI

Halil Umut Meler bu sezon Süper Lig’de atandığı 13 maçın 10’unda hakem, 2’sinde VAR, 1’inde AVAR olarak görev yaptı. Meler, 1. Lig’de de 1 karşılaşmada VAR görevini üstlendi.

Kaynak: Hürriyet