8+3 kuralından dolayı hücum hattını yerli bir oyuncuyla güçlendirmek isteyen Beşiktaş'ın Halil Dervişoğlu ile temasa geçtiği öne sürülmüştü.

Halil Dervişoğlu görüşmeleriyle ilgili bilgi veren Beşiktaşlı yetkililer, Halil ile görüştüklerini ve kadroya katmak istediklerini doğruladı. Oyuncuyla yapılan görüşmelerde bir mesafe alındığını belirten Beşiktaşlı yetkililer; hem santrfor, hem kanat oynayabilen yetenekli oyuncuyu Beşiktaş'a bonservisiyle kazandırmak istediklerini ifade ederken, Halil'in bonservisinin bulunduğu İngiliz Brentford kulübüyle görüşmelerin sürdüğü bilgisine ulaşıldı.

Beşiktaşlı yöneticilerin "olabilecek bir transfer" ifadesini kullandığı Halil Dervişoğlu transferi, geçtiğimiz sezon bekleneni veremeyen Jackson Muleka'nın Beşiktaş'taki geleceğini de yakından etkileyecek. Halil transferinin mutlu sonla noktalanması halinde Muleka, gelecek tekliflere bağlı olarak kiralanacak ya da bonservisiyle verilecek. Muleka için tatmin edici bir bonservis ücreti teklif edildiği takdirde, Beşiktaş'ın oyuncunun bonservisini vererek yapılacak transferler için kaynak yaratma eğiliminde olduğu, edindiğimiz bilgiler arasında.

Duhuiye.com ÖZEL HABER