Müslüm Gülhan;

Şenol Güneş’e 13-14 oyuncu üzerinden çok anlam yüklüyorlar. Elinde değiştirecek oyuncu yok diye! Birincisi Sergen Yalçın 13 kişile bu takımı şampiyon yaptı. Eğer bir anlam yükleyecekseniz kendi içinizden yetiştirdiğiniz bir evladınıza haksızlık yapmayın. Hiç etik değil, ahlaki değil. 

Dışardan gelen Trabzonspor’lu birinin, antrenör olarak aldığınız birini Sergen Yalçın üstüne koymaya çalışmayın! Bu doğru bir şey değil.

Şu an ki poziyonu doğrudur, emek veriyor, çalışıyor ve takımı bir yere getiriyor…

Onnik Azinyan;
İki teknik direktörün başarısında da Aboubakar var.

Müslüm Gülhan;
O ayrı, Aboubakar benim özel alanım. Gittiği zamanda çok yazı yazdım, çok ağır eleştirilerde bulundum, geldiği zamanda neden gelmesi gerektiğini , Weghorst’tan çok kaliteli olduğunu ve neden önemli olduğunu her yerde anlattım.

Şenol Güneş önemli katkılarda bulunuyor ama Mert’in kaleye geçmesinin sebebi Şenol Güneş değil Ersin ile yönetimin para konusunda  yaşadıkları problemlerden dolayı yaşandı.

Rosier ile Josef muhakkak konusunda bi’şekilde takımdaki etkisi kırılacaktı. Josef’in Alex transferinde parmağı var, 4 milyon Euro zarara uğrattı ve kaşla göz arasında Josef yok edildi.

Rosier’ide bi’şekilde islah etmek gerekirdi, etkisi ne idi Onur transferi idi. O da bir denge sağladı. Bu operasyon yapıldıktan sonra  Şenol Güneş’e bir takım verildi tabi Şenol Güneş üzerinden yapıldı bu operasyon. Valerien İsmael ile yapmaları çok zordu birde kötü bir tercihti ve ciddi bir şekilde zarar verdi Beşiktaş’ın bu seneki sürecinde. 

Şimdi geldiğimizde Beşiktaş ne oynuyor? Dediğimizde net bir şablon ortaya koyamıyoruz. 

Ne oynuyor? Arkada Saiss çok kaliteli ve inanılmaz nitelikli bir oyuncu ve çok fark edildi ki onuda Nottingham Forest’a gitmedi diye aynı şekilde fatura kestiler, kulübeye attılar mecbur kaldılar oynatmaya başladılar. 

Onnik Azinyan;
Çok değerli karakter defansta


Müslüm Gülhan;
Şenol Güneş eğer çok değerli teknik direktör ise; hayır kardeşim bu oyuncu ne olursa olsun, bu oyuncu çok değerli bir futbolcu ilk onbir oyuncum demesi lazımdı. Onu yapmadı, kulübeye attı zorunluluktan getirdi buraya oynattı.

Onnik Azinyan;
Kendi şartlarıyla geldi buralara kadar.

Müslüm Gülhan;
Bazı gerçekleri görmekte fayda var. Fernandes çok özel bir oyuncu, inanılmaz katkı sağlıyor ama üçüncü bölgede sıfır. Golde yok, asistte yok. Geçiş oyununda bir taktiksel bütkünlük var mı? Yok.

Fernandes’in kaptığı toplar, driplingler, fauller bir ufak kaos…

Saiss, Hadziahmetovic bir yere kadar, Aboubakar var, Fernandes dirençle beraber yüksek performans sağlıyor, Redmond’un katkısı var. Baktığınız zaman dört oyuncu üzerinden dönüyorsunuz.

Şöyle bir şey var, diğer oyuncularında içinde bulundukları koşul, motivasyon çok yüksek seviyeye geldiği için Aboubakar’ın sahada olması önemli. Masuaku gönderiliyordu, Aboubakar geldikten sonra sahip çıktı ve gönderilmemesi için büyük çaba sarf etti oynattı şu anda takımın en etkili oyuncularından, topu bu kadar kaliteli kullanan, bu kadar aklı ile top oynayan Masuaku var.

Bu kadar dengeler oluştu ve bu dengeler Şenol Güneş’in kendi yarattığı performansla oluşmadı bu konuda da dürüst olmakta yarar var.