Fırat Günayer;
Beşiktaş'ın transfere iyi başladığını düşünüyorum. İki isim geldi zaten o yüzden de eleştiriler durmuş vaziyette. İki isimde Türkiye liginin üzerinde isimler. Paulista'da bu ligin üstünde stoper, Rafa'da bu ligin üzerinde bir oyuncu o yüzden de şu an itibariyle zaten çok artık ki ben bunu hep söyledim yani transfer döneminin bitmesini beklemek lazım eleştirmek için  şu anda iki isim aldı ve iki isim de Süper lig seviyesinin oldukça üzerinde olduğu için ben Beşiktaş'ın transfer dönemina kötü başlamadığını düşünenlerdenim. 

Rafa bana göre aynı zamanda psikolojik bir kırılma. Beşiktaşlıların uzun zaman yıllardır sakat, problemli kendi takımında oynamayan, depresyonda bunalımda bir sürü adam geldi Beşiktaş'a son yıllarda ve hepsi de tartışmalı adamlardı, hepsinin geçmişinde belli başlı problemler vardı ve o kadar insanlar özellikle rakip taraftarlar o kadar alışmış ki Beşiktaş'ın bu nerede sıkıntılı oyuncu. var ise almasına Rafa geldiği zaman ben bakıyorum çok yoğun Beşiktaşlılardan daha fazla rakipler konuşuyor nasıl aldı diye...

Diğer takımlar nasıl aldı ise Beşiktaş'ta öyle aldı. Diğer takımlar nasıl limitin içinde bir şekilde oyuncularını tanımlayabiliyorsa Beşiktaş'ta bunu tanımlıyor. Bu para verilir mi derdi oldu. Büyük oyuncu getirmek istiyorsan, aktif oyuncu getirmek istiyorsan geçen sezon 45 maça çıkmış, bir önceki sezon 46 maça çıkmış oyuncu getirmek istiyorsan iyi para vermek zorundasın. O yüzden d eben Rafa transferini bu kadar fazla konuşulmasının da aslında psikolojik anlamda önemli olduğunu düşünüyorum.

Hep şu algı vardı Galatasaray, Fenerbahçe hep büyük yıldız alır Beşiktaş acaba alır mı? Potansiyeli tartışılacak adam alır. Beşitaş gitti çok net bir transfer yaptı. Psikolojik anlamda önemli bir hamle olduğunu düşünüyorum.

Sercan Dikme;
Psikolojik açıdan baktın bir de saha içini konuşalım. Bronckhorst'un bu transferden çok memnun kaldığını söyleyelim. Rafa Silva'yı forvet arkası mevkiinde oynatacak. Beşiktaş'ta şimdi çok çok büyük ihtimalle sıradaki transfer kanat noktasına olacak. Orada sağ kanata bir transfer bakılıyor. Rafa Silva İstanbul'a geldikten sonra tanıtım videosu paylaşıldı en azından geldiği andan itibaren geri dönüşlerin Rafa Silva'nın çok sıcak kanlı olduğunu, adaptasyon problemiyle ilgili çok büyük problem yaşacağını düşünmüyor içeride yetkililer. İngilizce'yi terli şekilde biliyor. Portekizli oyuncuların adaptasyon probleri itibariyle dilden dolayı böyle sıkıntılar yaşanabiliyor. Rafa Silva'da bu çok olacak gibi değil yi bir transfer. Operasyondaki gelişi, gidişi her anlamıyla çok büyük bir isim. Son 3 yılda hem gol asist hem golde çift haneli rakamlara ulaşmış ve Bronckhorst'un da ikinci forvet olarak görmek istediği, taktik disiplinde de çok önemli bir yere sahip olacak.

Brad Friedel Copa America'na ya gitti orada yaptığı çalışmaları geldiğinde anlatacak. Samet Aybaba kendi çalışmalarını paylaşacak ve en önemlisi Bronckhorst'un talepleri bir kez daha dinlenecek. Beşiktaş'ta transfer adına kritik günün teknik direktör ve yöneticilerin birlikte yapacağı toplantı ardından evrilecek olacağını söyleyelim.