Kadın Futbol : 3 maç 1 galibiyet 2 beraberlik

2014 yılında kurulup aynı yıl 3. ligde mücadele etmeye başlayan kadın futbol takımı 2019 ve 2021 yıllarında yaşadığı şampiyonluklardan sonra bu sezon, sponsor vodafone'un desteğine devam etmesine rağmen küçülmeye gitti. geçtiğimiz yıllarda takımın önemli oyuncuları arasında yer alan Berna yeniçeri, arzu karabulut, Yağmur Uraz gibi futbolcular ile yollar ayrıldı ve bu sezon şu ana kadar ligdeki grubunun en zayıf takımı olarak görülen Altay’ı mağlup edebildi. takımın şampiyon olması bir kenara, play-offlarda çeyrek finali geçmesi büyük sürpriz olur...

Erkek Basketbol : 5 maç 1 galibiyet 4 mağlubiyet

Ligde play-offların gediklisi olan, finaller oynayan, şampiyonluklar yaşayan, Avrupa’da kupa kazanan takım, bu sezon sadece Galatasaray’ı mağlup edebildi ve tıpkı geçen seneki gibi hedef yine kümede kalmak. EuroLeague takımları Anadolu Efes ve Fenerbahçe kadar bütçesi olmasını tabi ki beklemiyoruz fakat Avrupa’da kupa kazanan Bahçeşehir, final oynayan Bursa kadar da mı olamıyor bu takım ?

Kadın basketbol : 4 maç 0 galibiyet 4 mağlubiyet

Ligde bugüne kadar üç şampiyonluk yaşayan kadın basketbol, an itibariyle ligin dibine demir atmış durumda. daha fazla söze gerek yok, kümede kalırsa çok büyük başarı!
Kadın Voleybol: 3 maç 2 galibiyet 1 mağlubiyet

2. ligde mücadele eden kadın Voleybol takımı şu ana kadar kendinden zayıf takımları alt edebilirken, biraz dişli olan Kayserispor'a mağlup oldu. 1. Lige yükselmesi büyük sürpriz olur. Bir zamanlar Avrupa’da final oynayan takımdan nerelere geldik. Yazık gerçekten…

Erkek Voleybol : 0 maç

Erkek voleybol takımı bu sezon hiç maça çıkmadı çünkü böyle bir takım artık YOK! 

Hentbol : 7 Maç 3 Galibiyet 4 Mağlubiyet.

Geldik kulübün en başarılı branşına. kurulduğu 1978 yılından itibaren 44 yılda toplam 49 kupa kazanan hentbol şubesi sezona süper kupa mağlubiyeti ile başladı ve şu an ligde 5. sırada. şampiyon olabilir mi, dahası bu sezonu herhangi bir kupa ile kapatabilir mi ? Zor. Son iki sezonda kazanılması hedeflenen altı kupadan sadece birini kazanabildiğini ekleyelim. Olur da sezonu şampiyon noktalarsa, sezon boyunca bir kere bile maçına gitmediği takımın şampiyonluk afişinin en tepesine kendisini koyduranlar olacaktır elbette!

Tekerlekli Sandalye basketbol : 5 maç 4 galibiyet 1 mağlubiyet

Senelerdir 2-3 takım arasında geçen lig rekabetinde bu sezon tek mağlubiyeti şampiyonluk yarışındaki dişli rakiplerinden Galatasaray’dan aldı. 23 sayılık mağlubiyet gelecek adına bir işaret!

Atletizm, boks, kürek, jimnastik gibi branşlarda durumu uzun uzun anlatmaya gerek yok. her biri senelerdir imkansızlık ve ilgisizlik ile boğuşuyor. Yönetimler tarafından her geçen sezonda daha da yalnızlaştırılan, kaderine terk edilen bu branşlarda insanı en çok üzen taraftarın umursamazlığı.  Beşiktaş gibi tribün ve sosyal medya etkisinin yoğun şekilde hissedildiği bir kulüpte, bu branşlarla ilgili herhangi bir olumsuz haberin altında ''Kapatın artık şu takımı!!!'' yazısını görmek olağan hale geldi. Ne kadar kolay değil mi ‘Kapatın gitsin’ demek ? neden ilgilenilmiyor, neden yatırım yapılmıyor diye soran, sorgulayan yok!  Haliyle bu durum yönetim anlayışına da sirayet ediyor. Kulüp başkanı ''Amatör şubelere Sponsor bulamazsak kapatırız'' diyebiliyor. biri de çıkıp bulamazsak diye bir şey yok, sizin göreviniz bu şubeleri ayakta tutmak, zirvede yarıştırmak demiyor.

Ülke ekonomisi, kulüplerin ekonomisi ve borçları gibi argümanlarla bu dediklerime muhalefet edecekler olacaktır ama unutmayalım ki bunların hiçbiri Beşiktaş’a özgü şeyler değil. yatırım yapmak isteyen adım adım ilerleyerek sabırla istediği yere geliyor. Beşiktaş’ın ise böyle bir planı var mı ? Veya buna dair bir belirti ? Her sezon, o sezonu kurtarmaya yönelik çabalardan öteye gitmiyor kulüp. Ne uzuyor ne kısalıyor bu kadar branş!

Sözün özü, yıllardır adım adım geriye giden amatör şubeler bu sezon dibi görmeye hazırlanıyor. Farkında mısınız bilmiyorum ama herkesin beddualarla andığı Demirören döneminde bile bu branşlar kaderine bu kadar terk edilmemişti. Camiada, her mağlubiyetten sonra ''Kapatalım gitsin'' bakışı değişmediği sürece yönetim nezdinde zihniyetin değişeceğine inanmıyorum. Futbol elbette kulübün lokomotifi, en gözde branşı fakat unutulmasın ki bu kulüp futbol şubesi olmadan kuruldu!