Haftanın maçı değil mi Karadeniz’deki mücalede? Gelin görün ki, özellikle ilk yarıda ne tempo, ne pozisyon üretimi, ne de doğru-dürüst ofansif girişim... Sıfırın altında sıfır? Koca yarıda kaleyi bulan tek şut, 12’de Ghezzal’la, top da Uğurcan’ın kucağında kaldı, hepsi o kadar!
 

İki takımın farklı özellikleri var. Trabzonspor, ligde ununu elemiş, eleğini asmış konumunda... Prestij maçları oynuyor. Beşiktaş ise klasmanın peşinde... Sadece o mu? Elbette değil, Fenerbahçe’yi yakalamak ve zirve mi? Biraz uzak!
 

Benzetme yerindeyse ilk yarı ‘dağ fare doğurdu’, bizleri ya da seyircileri heyecanlandıracak golü bir kenara bırakın, pozisyonları bile özledik. Kartal’ın gol umudu Aboubakar, topa hasret, son haftalarda büyük bir çıkış yakalayan Redmond ise sıkı markajda kaldı. Ghezzal’e umut bağlayanlar ise hayal kırıklığı yaşadı! Artı, Kartal’ın diğer bir negatif yönü ise, ofansa çıkarken yapılan top kayıplarıydı.
 

Eyyy Volkan Bayarslan, Saiss’e gösterdiğin sarı kart neyin nesi? Faul yok, rakibe vurma yok, topa dokunuyor. Ne yani, top sana çarptı diye mi sarıyı çektin, hadi oradan! İkinci yarıda Onur’un pozisyonunda Bayarslan topa diye işaret ediyor, sonra sarı kartı çekiyor. Peki, topaysa ki bence sarı, niye kart çıkarıyorsun? VAR sarılara karışmaz, sanırım kulağına üflediler!
 

Şenol Güneş Hoca, baktı ki olmuyor, pabuç pahalı, Ghezzal ile Maxim’i 68’de kenara aldı, N’Koudou ve Muleka’yı sahaya sürerken, bu yarıda iki takımda tempoyu yükseltince, maça da heyecan geldi.
81’de belki de Trabzon adına maçın en kritik pozisyonu... Kartal’ın kalesinde müthiş bir karambol, Markovic vurdu, Colley, Mert’i geçen topa dokundu, Eren vurdu, savunma uzaklaştırdı.
 

86’de bu kez Kartal yüklendi, Redmond sağ çaprazdan nefis vurdu, kaleci Uğurcan çatala gitmekte olan topu güçlükle kornere tokatladı. 87’de ön direkte Salih kafayla aşırdı, yine Uğurcan köşeden topu kornere çıkardı. 90 artı 1’de Trezeguet, kalabalık savunmaya karşın sert vurdu, Mert kornere tokatladı.
 

Bu yarının iki yıldızı var, biri Uğurcan, diğeri Mert... İkisi de ilk yarıda sıkıntı çekmediler, ancak ikinci devrede müthiş kurtarışlara imzalarını attılar, direklerarasında yıldızlaştılar. NOKTA

Bilal MEŞE / Milliyet