Beşiktaş Kulübü'nün 2023 yılı 1. Olağan Divan Kurulu Toplantısı, bugün gerçekleştirilecek. Siyah-Beyazlı kulübün internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, saat 10.30'da başlayacak divan kurulu toplantısına İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Anadolu Oditoryum'u ev sahipliği yapacak. Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, kulübün idari ve mali tablosuyla ilgili olarak bugünkü toplantıda üyeler için bilgilendirme yapacak.

Siyah-Beyazlılar'ın 1 Ocak-31 Aralık 2022 tarihler arasındaki borç rakamı ortaya çıktı. Kulübün, toplam borcu. son tabloya göre yüzde 28 artış göstererek 6.2 milyar TL'ye ulaştı. Alacakların düşülmesi sonrasında net rakam ise 5.7 milyar TL olarak belirlendi.

Borç kavgası

Süper Lig'de zirve yarışının uzağında kalan Siyah-Beyazlılar'da sportif açıdan gelmeyen başarı baskısının ardından bir de maddi sorun gün yüzüne çıktı. Bugün yapılacak Divan Kurulu öncesi Beşiktaş Denetleme Kurulu ile yönetim arasında hareketli saatler yaşandı. Denetleme Kurulu'nun yazdığı detaylı raporda Beşiktaş'ın toplam borcu 6 milyar 254 milyon TL (brüt) olarak açıklandı.

Çebi itiraz etti

Fakat bu rakama Başkan Ahmet Nur Çebi ve yönetimi onay vermedi. Çebi nakit ve benzeri alacaklarının yanı sıra finans yatırımlarının, ticari alacaklar ve çeklerin rapordan düşülerek borcun 5 milyar 250 milyon TL olarak düzeltilmesini talep etti. Ancak Denetleme Kurulu, hesaplamaların uluslararası standartlarda yapıldığını savunarak dünyanın tüm kulüplerinde raporlarda tüm borcun açıklandığını belirtti. Beşiktaş'ın patronunun konuyla ilgili bugün gerçekleştirilecek Divan Kurulu'nda sert bir açıklama yapması bekleniyor.

Kaynak: Fanatik