Beşiktaş'ta Ahmet Nur Çebi yönetiminin göreve geldiği 2019 kongresi sonrası yardım kampanyası düzenlenmişti.

Ülkemizden ve yurt dışından gerek maddi, gerekse alternatif yollarla yapılan bağışlar büyük bir kampanyaya dönüştü ve Beşiktaş'a gelir getirmesinin yanında camiayı kenetleyen bir kampanya olarak hafızalarda yer aldı.

"Bırakmam seni" sloganı halen taraftar ve camia üzerindeki etkisini korurken, Beşiktaş yönetiminden flaş bir hamle geldi. Yönetim, Vodafone Park girişi önüne anıt yaparak, anıtın üzerine kampanyaya bağışta bulunanların isimlerini yazdırdı.

"Bırakmayanlar Anıtı" olarak isimlendirilen yapının üzerinde eski ve şimdiki dönemin yöneticileri, Çebi ailesinin fertlerinin isimleri, Beşiktaş dernekleri ve bazı kuruluşların olması dikkat çekmiş ve stat girişine yapılan bu anıt camianın farklı kesimlerinden büyük tepki toplamıştı.

Bugün yapılan Divan Kurulu toplantısında Divan Kurulu üyesi Nurten Gözoğlu ve muhalefetin önde gelen isimlerinden Hasan Arat da bu konuyla ilgili tepkilerini dile getirdi.

Hasan Arat konuyla ilgili olarak;
“Anıt tarihsel özelliği olan büyük, önemli bir olayın, gelecek kuşaklara tarih boyunca anımsatmak için dikilen bir yapıdır. “Bırakmam Seni” kampanyası çok başarılı olmuştur. Yönetim Kurulu, Ahmet Bey, Ahmet Bey’in ailesi, Beşiktaş’ın ileri gelenleri destek olmuşlardır. Camia birlik olmuştur. Ahmet Bey’e mektup içinde 20 lira veren gencimizden Optik Mehmet Işıklar’ın babası Abdullah Bey’in emekli aylığından kulübe yolladığı paradan en ünlü işadamlarına kadar herkes aynı değerde bu kulübe katkı sağlamıştır. Beşiktaş’ın gönlünde herkesin yeri ayrıdır. Benim naçizane tavsiyem; bu para desteğinin anıtı yerine bir duvarda platin yazılar olabilirdi. Ama benim gönlümden geçen anıt, Eski açık girişine, Dolmabahçe’ye bakan yerde büyük Mustafa Kemal Atatürk anıtının konmasıdır.” açıklamasında bulundu.

Nurten Gözoğlu ise 
“Bugüne kadar bizler; kendi aylık gelirlerimizden ne dendiyse yaptık. Kombine dediniz kombine aldık, forma dediniz forma aldık. Herkes kendi gücü ölçüsünde destekte bulundu. Bunları yapmaya bundan sonra da devam edeceğiz.  Bu anıta belli kişilerin yazılıp büyük bir kesimin gözardı edilmesini yanlış buluyorum.” İfadelerini kullanarak, camiada büyük bir polemik haline gelen “Bırakmayanlar” anıta olan tepkilerini dile getirdiler.

Duhuliye.com