Beşiktaş sevdalıları kırgın, umutsuz, üzgün. Seyirci heyecanını kaybetmiş giderek tribünlerden uzaklaşıyor, farkında mısınız? Sizleri bilmem ama, Gelibolu’da şu günlerde çarşıya gidemiyorum, evimden çıkasım gelmiyor. Taraftarların sorularından, sorgulamalarından gına geldi, yanıt vermekte zorlanıyorum. Neyi, kimi savunacağımı ben de şaşırdım doğrusu!
Arkadaş, bir sezonda Kartal’da 5 teknik adam değişimi gördünüz mü bugüne kadar? Adeta teknik adam enflasyonu yaşanıyor! Bu değişimler, kadrodaki oyuncuları motive etmez, tam tersi psikolojilerini bozar, konsantrasyonu yerle bir eder!

Gerek yönetim, gerekse Fernando Santos, artık rotayı yeni sezona çevirmek zorundalar. Niye mi? Demem o ki yeni sezonla ilgili kadro yapılanması şart. Devler Ligi’ne iki takım katılacak, renkleri belli, doğal olarak onlar bu kulvar için kadrolarını güçlendirecekler. Ya Beşiktaş? İşte asıl problem de burada yatıyor. Böylesi kadro açısından güçlü iki rakiple yeni sezonda şampiyonluk yarışına girmek, kaliteli oyunculardan kurulu takımla doğru orantılıdır, artı ekonomiyle!

Bilal Meşe | Milliyet