Bu ayrılık sonrası, Portekizli teknik direktörün ayrılık şartları merak konusu oldu.

Portekizli teknik adama 500 bin, yardımcılarına 1,5 milyon Euro verileceği iddiası ortaya atılırken; Beşiktaş yönetimi; Santos'a 5 taksit halinde 500 bin Euro tazminat ödeneceğini açıkladı.

Duhuliye.com'un edindiği bilgiye göre; Fernando Santos'un aylık kazancının 160 bin Euro olduğu öğrenildi. 

Beşiktaş'taki görevine resmi olarak 10 Ocak tarihinde başlayan Santos, 3 aylık görev süresi boyunca Beşiktaş'tan 480 bin Euro kazanmış oldu. Portekizli hocaya ödenen 500 bin Euro tazminatla birlikte Santos'un maliyeti 980 bin Euro'yu buldu. Son derece başarısız geçen Fernando Santos döneminin maliyeti, yardımcı antrenör ve teknik heyetin ücreti hariç 1 milyon Euro'yu buldu. Fernando Santos Beşiktaş'tan 3 ayda 1 milyon Euro kazanmış oldu.

Buna karşılık Beşiktaş yönetimi; Santos'un görevine sezon bitmeden son vererek yaklaşık 500 bin Euro + olası kupa primi ödemesinden kurtulmuş oldu.

Fernando Santos Beşiktaş'ta sezon sonuna kadar kalacak olsa 480 bin Euro daha kazanacak, sezon sonunda sözleşmesi devam ederken gönderileceği için 500 bin Euro'luk tazminat alacaktı. Ayrıca kupanın kazanılması halinde Portekizli hocaya Türkiye Kupası primi verilecekti.

Öte yandan, Santos'a biresel olarak 3 ay için 1 milyon Euro ödeyen Beşiktaş yönetiminin, Santos'un yardımcılarına ise sadece Santos'la birlikte görev yaptıkları 3 ay ve bu ayki ücretlerini kapsayan 4 aylık hakedişlerinin ödeneceği bilgisine ulaşıldı.

Yardımcılarının ve teknik heyetin maaşları da hesaba katıldığında, Beşiktaş'ta 3 aylık Santos döneminin faturası yaklaşık 1,5 milyon Euro'yu buldu.

Duhuliye.com ÖZEL HABER