Büyük bir tartışma nihayet son buldu...

Artık Messi’nin bir Dünya Kupası var. O’nun tüm zamanların en iyisi olmak için kupaya ihtiyacı olduğunu düşünenlerin ellerinden bu argüman kayıp gitti.

Takımından topu ısrarla sol forvete yani Di Maria’ya oynamalarını talep eden Scalone böylelikle Fransız savunmasını sağa doğru genişletmeyi başardı.

Elbette planın işleyen diğer ayakları da mevcuttu. De Paul destekli Messi ’nin merkezden ziyade sağdan zorlamaları Fransa ’nın en iyi işleyen yeri sol kanatlarını bitirdi, Hernandez ile Mbappe’nin iletişimini tamamen kopardı.

Di Maria’nın soldan soldan gidişleri henüz 22. dakikada penaltıyla meyvesini verirken Messi tarihe geçecek gole imzasını koydu.

2007 ’den bu yana oynadığı Dünya Kupası ve Copa Arjantin’in attığı ikinci gol, Dünya Kupaları tarihinin en güzel kontratak gollerinden biri olabilir. Dizelerinin en vurucu yerinde Messi’nin bulunduğu, finali Di Maria’nın yaptığı şiir gibi bir gol izledik.

Teşekkür borçluyuz

Fransa koca ilk yarıda tek bir şut atamadığı gibi Arjantin ceza sahasında topla bile buluşamadı.

Mbappe, PSG’den takım arkadaşı Messi’nin kupayı 90 dakika sonunda almasına izin veremezdi. Biri penaltıdan üst üste 2 golle maçı uzattı.

Messi ile bir kez daha öne geçip kupanın ucundan tutan Arjantin’e yine bir penaltıyla dur diyen Mbappe’ydi.

Tarihin en heyecanlı finalini izlettirdikleri için iki takıma da teşekkür borçluyuz.