İşte Süleyman Oktay'ın açıklamaları:

"Şenol Güneş hocamız, bütün Beşiktaş camiasına hayırlı olsun. 

Şenol Güneş ile yola devam etmek, yönetimin yaptığı en akıllı iş oldu gerçi biraz geç kaldılar, inşallah puan farkı açılmadan Şenol Güneş dokunuşlarına başlar, takımı tanır ve takımın yarıştan kopmaması için elinden gelen gayreti gösterir.

Türkiye şartlarında, Türkiye içinde gelebilecek en iyi hoca gelmiştir. Şenol Güneş antrenörlüğünün dışında, bilgisinin yanında dürüstlüğü, saygınlığıyla bu göreve gelebilecek en iyi hocalardan biridir. İsabetli olmuştur çünkü yaptıkları, yapacaklarının teminatıdır. Şenol Güneş Beşiktaş’ta çok başarılı dönemler geçirmiştir o bakımdan Şenol Güneş’in Beşiktaş’a vereceği çok şeyin olacağına inanıyorum inşallah geç kalınmamıştır önemli olan bu...

Çünkü Fenerbahçe puanları toplayarak gidiyor ara açılırsa arayı kapatmak biraz zor olabilir. Valerien Ismael ile biraz fazla oyalanıldığını, vakit geçirildiğini düşünüyorum, anlaşmasını daha önce bitirmek gerekiyordu bence.

Şenol Güneş ilk maçında da tabiki şu an kendisi de söylüyor önümüzdeki üç maçı görelim, ondan sonra daha net yorumlar yapabiliriz diyor bu çok doğru bir tespit şimdi Şenol Güneş’ten gelir gelmez çok güzel futbol oynatmasını ve aynı zamanda tüm futbolcuların performanslarını yukarı çekmesi bir anda beklenmez ama üç maç oynandıktan sonra Dünya Kupası arasında Şenol Güneş muhakkak bu takımı toparlayacaktır. Daha iyi futbol oynayan, sahada ne yaptığını bilen Şenol Güneş’in taktiksel sistemine uyum sağlayan futbolcular olacağını çok net şekilde hepimiz göreceğiz, bundan herkes emin olabilir.

Çünkü Şenol Güneş imkânlar verilirse, kafası rahat olduğunda hocalık tecrübesini sahaya yansıtıp az hatayla sezonlar bitirmiş bir hoca olduğunu hepimiz biliyoruz.

Şenol Güneş’in üçüncü senesinde Şampiyonlar Ligi’nden namağlup çıktığını hepimiz izledik, o dönemlerde biz Beşiktaşlılar çok gururlandık, onur duyduk, Avrupa’da adımızı duyurduk.

Şenol Güneş yine Beşiktaş’ı başarılı yapacaktır. Başarılar gelecektir ama bu başarılar hangi seviyede Türkiye veya Avrupa’da mı olacak göreceğiz bu iyi kadro ile doğru orantılı Şenol Güneş’e zaman tanımalı. Ara transferde istediği futbolu oynatabilmek adına istekleri olacaktır. Şenol Güneş’in dediği doğrultuda gidilirse başarılar gelecektir.

Dünya Kupası arkasından bambaşka bir Beşiktaş izleyeceğiz."

Duhuliye.com