Futboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Feyyaz Uçar, açıklamada altyapıdan yetişen 18 yaşındaki golcüden çok umutlu olduklarını aktardı.

Semih’e övgü yağdıran Uçar, “Müthiş bir yetenek, dünya yıldızı olacak. Bir forvette olması gereken tüm özelliklere sahip. Çok yönlü, güçlü, birçok pozisyonda oynayabilen ve hakkını veren özel bir futbolcu. İster sağ, ister sol kanatta oynatın, fark etmiyor, golcülüğünü unutmuyor. Çalım atıyor, topu çok iyi koruyor, yıkılmıyor, vazgeçmiyor, topsuz oyunda da maşallahı var. Yeter ki onu topla buluşturun, gerisini ona bırakın. Elbette gençlerin biraz zamana ihtiyacı vardır. Allah korusun bir sakatlık olmadığı taktirde Beşiktaş’ın dünya yıldızı adayı geliyor diyebiliriz. Yolu açık, futbol şansı bol olsun” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş’ın efsane golcülerinden Ali Gültiken de Semih Kılıçsoy’un çok özel bir forvet olduğunu dile getirdi.

Gültiken, “Çok kaliteli, çok ekstrem bir hücumcu. Bu motivasyonunu kaybetmezse çok üst seviyelere çıkar hatta bir yıldız olur. Santrfor ama kanatlarda da oynuyor. Böyle golleri atmak büyük yetenek ister. Semih’te bu özellikler fazlasıyla var. Bir yıldızın ayak seslerini duyar gibiyiz, maşallah, nazar değmesin kardeşimize” dedi.

Kaynak: Skorer