Özbek, Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin sözlerine cevap verdi ve Çebi'nin sözlerine üzüldüğünü söyledi.

Dursun Özbek'in açıklamaları şu şekilde:

"Sözlerine üzüldüm. Başka şeyler de söylediler. En son Kulüpler Birliği toplantısında, toplantı başlamadan önce söz aldım. 'Arkadaşlar, biz birbirimizin yüzüne bakıyoruz. Ayda 1, 15 günde 1 bir araya geliyoruz. Beraber yiyip içiyoruz. Biz bir bütünüz. Kulüpler Birliği çatısı altında bir aileyiz. Bu laflardan imtina edelim. Birbirimizi bu şekilde rencide etmeyelim' dedim."

"İş ailelerimize, iş hayatımıza geldi. Şöyle yaptın, binayı teslim etmedin falan. Buna ne gerek var. Ali Bey, Divan toplantısında Erden Bey'e söyledi. Bunlara gerek yok. Bunun sonu yok. Sen bana bir şey söylersin, ben sana söylerim. Herkesin hayatı içerisinde iyi kötü zamanları olmuştur. Bizim işimiz o değil ki. Sahadaki o mücadelenin sonunda başarı yakalamak. Kulüpler Birliği'nde böyle bir konuşma yaptım. 'Yaşça hepinizden büyüğüm, Galatasaray başkanlığından ziyade ağabeyiniz olarak yapıyorum' dedim ama sonuç değişmedi. O değirmene biz su taşımayız."

AHMET NUR ÇEBİ NE DEDİ?

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, geçtiğimiz hafta düzenlediği basın toplantısında Galatasaray için oldukça sert ifadeler kullanmıştı.

Çebi, basın toplantısında şu sözleri kullanmıştı:

"Dursun Özbek'in "6 puan olsa da ne fark eder. Ofsaytımsı maç olsa da ne fark eder?" gibi bir söylemi var. 6 puanı silip, Sivasspor maçını eklerseniz, 9 puan eder! Çok şey fark eder! Arkanıza aldığınız rüzgar, rakiplerinizin moralini bozduğunuz tavır, deprem nedeniyle 3 puan yazılması... Ofsaytımsının arkasına, penaltımsıları eklerseniz, şampiyonumsu olursunuz! Başkanlar, taraftar tavrıyla konuşmamalı. Zafer sarhoşluğudur, anlıyorum. Ama çıkıp özür dilemeli."

Kaynak: Sporx