Gazeteci Gökmen Özcan, Beşiktaş'ın teknik direktör gündemini VOLE YouTube kanalında yorumladı.

İşte Gökmen Özcan'ın açıklamaları:

"Siyah beyazlı yönetim şu anda yola Serdar Topraktepe ile devam etmekten memnun. Sezon sonuna kadar olan süreçte Serdar Hoca görev alacak. Serdar Hoca belki de Beşiktaş tarihinde, bir sezonda iki defa göreve gelen ilk altyapı hocası olabilir. Sezon içinde ilk göreve geldiği dönemde takımın yukarıya doğru nasıl bir ivme yakaladığını görmüştük, Beşiktaş o dönem Semih Kılıçsoy'u kazanmıştı. Sonrasında Fernando Santos da ondan yararlanmaya devam etti. Serdar Topraktepe, Fernando Santos'un ekibinde görüntü olarak yer aldı ama maçlarda yedek kulübesinde onu hiç göremedik çünkü Fernando Santos'un kararı bu yöndeydi. Kağıt üzerinde teknik ekipte var ama görüntüde yoktu, maçları tribünden takip etmişti. Şimdi teknik adamlık koltuğunda o oturuyor, sezon sonuna kadar bu süreç böyle devam edecek. Yeni hocayla beraber de Serdar Topraktepe bu kez kulübede yer alan bir yardımcı hoca olacaktır. Sezon sonuna kadar Serdar Topraktepe ile devam etme kararını ben de doğru buluyorum. Beşiktaş'ın iç dinamiklerini bilen, DNA'sına hakim bir isim. Önünde bir lig üçüncülüğü ve Türkiye Kupası hedefi var, Türkiye Kupası için önünde üç tane maç var. Bu üç mücadelede de takımı en ,iyi şekilde değerlendirecektir ve en pragmatik kadroyla bu mücadelelerde başarı kovalayacaktır. Genç ekibi, özellikle yeni yetenekler çıkarmayı çok iyi biliyor, Mustafa Erhan Hekimoğlu'nu da kalan haftalarda göreceğiz. Serdar Hoca sezon sonunda Beşiktaş'taki sürecini tamamlayacak, sonrasında yeni bir teknik direktörle devam edilecek." 

"BAŞKAN HASAN ARAT, SIR ALEX FERGUSON VE JOSE MOURINHO İLE GÖRÜŞTÜ"

"Başkan Hasan Arat yüzde 50-50 dedi ama bence Beşiktaş'ın yakın olduğu taraf yabancı hoca. Sayın Arat Fernando Santos'u göreve getirmeden önce birçok önemli isimle görüşmüştü. PSG Başkanı, Chelsea Başkanı, birçok önemli teknik direktör... Burada Hasan Arat'ın görüştüğü önemli bir isim daha vardı, Sir Alex Ferguson… Hasan Başkan; Sir Alex Ferguson'la teknik direktör konusunda bir görüşme yaptı ve Avrupa futbolunun en önemli duayenlerinden biri olan Alex Ferguson'dan bir hoca tavsiyesi istedi. Alex Ferguson da başkan Hasan Arat'a, "Ya Ryan Giggs, ya da Solkskjaer'i alabilirsin" dedi,, Arat'a iki eski öğrencisini önerdi. Bugün itibariyle hem Hasan Başkan, hem de Hüseyin Yücel çalışmalarını sürdürüyor. Hüseyin Yücel ile konuştum; çalışmalara başladıklarını, yapacakları transferlerin önemli bir bölümünü yeni hocayla gerçekleştireceklerini söylediler. Beşiktaş muhtemelen lig bitmeden yeni hocasını belirlemiş olacak ve bence bu yabancı olacak. Daha önce görüşülen isimler de gündeme gelebilir. Bunun dışında başkan Hasan Arat Jose Mourinho ile de görüşme yaptı, görüşlerini aldı. Daha önceki yönetimlerde bu görüşmeler menajerler üzerinden yürüyordu, başkan Hasan Arat repütasyonu çok yüksek bir isim." 

"SPORTİF DİREKTÖR BUNDESLIGA'DAN"

"Samet Aybaba futbol direktörü, onun unvanı çok ayrı. Ceyhun Kazancı görevinden alındıktan sonra buraya bir atama yapılmadı. Ceyhun Kazancı aynı zamanda futboldan sorumlu yöneticiydi. Şimdi sportif direktörlük koltuğu boş. Beşiktaş gibi marka bir takıma sportif direktör gerekiyor, bu koltuğun boş kalmaması gerekiyor. Günümüz Avrupa futbolunu takip eden, işbirlikleri, networku geniş bir isim olması gerekiyor. Beşiktaş yönetiminin de bu yönde bir çalışması olacağını düşünüyorum. Beşiktaş'ın yeni sezonda bir sportif direktörü olabilir, o sportif direktör de Almanya Bundesliga'dan gelebilir."

Duhuliye.com