Kenarda motive olmuş bir hocanın varlığı, galibiyetin ilk anahtarıdır. Dolayısıyla galibiyet önce Şenol Güneş'e yazar. Sonra da görevlerini çok iyi yapan futbolcu kardeşlerimize...

Beşiktaş’ta oyuncuların kafasında şu var; kulübeye döndüğünde orada Şenol hoca  var ve o hocanın arkasında dağ gibi duran bir Beşiktaş taraftarı var.

Şenol Güneş önderliğinde sistemi oturmuş, oyun coşkusu üst düzey olan, taktik disiplini yüksek bir takımın kendi oyun coşkusunu da ortaya koyduğunda farklı bir Beşiktaş’ı ortaya çıkarıyor. Böylece hem oyuncuların, hem teknik adamın, hem de Siyah-Beyazlı taraftarların keyif aldığı bir Beşiktaş ortaya çıkmış oluyor..

Takımın sahadaki coşkusu, taraftarın tribündeki coşkusu ve omuz omuza görüntüsü çok güzel bir bütünleşmeydi. Bu da sonuç kadar değerliydi. Beşiktaş taraftarı takımını işte böyle azimli, çalışkan ve istekli görmek istiyor.  

Takıma yeni katılan oyuncuların  yükselen performansını izlemeye başladık, bunların bu yükselen performansı sayesinde takım pozitif yönde büyük bir değişim gösterecek. Böylelikle hem Avrupa'da, hem ligimizde Beşiktaş çok tehlikeli bir takım haline gelecek.
Dinamik ve mücadeleci, durdurulması çok zor bir takım ortaya çıkacak. Böyle dinamik bir takım ortaya çıkınca rakip maçın belli bölümlerinde oyunu kontrol edebilir öne de geçebilir ama maçın genelinde bu mümkün olmaz.  Çünkü Beşiktaş sahada  tüm mevkilerde oynayan oyuncularla  oyunun içerisinde olan bir takım haline gelmiş olacak .Böyle oynayınca da Beşiktaş, sahanın tamamını kullanabilme avantajına sahip olup buna bireysel yeteneklerdeki zenginliğini de ekleyince rakip öne geçse bile  işi zorlaşacak.  

Bu sene  iyi bir kadro kuruldu, yalnız rakiplerin kadroları da kötü değil.

Beşiktaş takımı golü bulabilmek adına çok fazla varyasyona sahip. Bunları da etkili bir şekilde kullanabilirse her maçta istediğini alır. Şu ana kadar görünen o ki Aboubakar, Muleka ve Cenk Tosun ile gol yollarında sıkıntı yaşanmayacak.

Aboubakar gibi silahı olan bir takıma karşı rakiplerinin önlem alabilmesi kolay değil.

Muleka bugüne kadar çok gol kaçırdı ama her pozisyonun içinde var hareketli ve istekli olması bu bile takıma olumlu yansıyor…  

Her maç yediğinden fazla da atamayabilirsin, onun için de Beşiktaş bütçesinin el verdiği doğrultuda mutlaka bir stoper vakit geçirmeden almalı. 

Necip; elinden geleni yapan, tekmeye kafa koyan, formasını terleten iyi bir profesyonel. Bazı hataları olsa da yüreğiyle oynayan, son derece iyi niyetli bir futbolcu olduğunu ve asla kaybedilmemesi gerektiğini hep yazmıştım. Beni yanıltmadı.

Orta sahada sorun yok. Gedson, Salih, Hadziahmetoviç, A.Chamberlain, Bakhtiyar, Onana, Ege, Necip  bu mevki için yeterli.

Hadziahmetovic belki gösterişsiz oyun oynuyor ama sahada basmadık yer bırakmıyor. Mücadeleci ve hırslı futboluyla dikkat çekiyor. 

Chamberlain hakkında uzun uzun yazmaya gerek yok, kendisini İngiltere futbolunda kanıtlamış bir isim. İddia ettiği gibi herhangi bir sakatlığı yoksa, top oynamaya geldiyse takıma büyük güç katacak.

Yeni transferler Rebic, Rashica takıma uyum sağladığı zaman geçen sezondan bu yana en hazır kadroya sahip Beşiktaş’ın yolu daha fazla açılacaktır.

Masis Kuyumcu / Duhuliye