Uğur Karakullukçu şu ifadeleri kullandı: 

Abdullah Avcı, Beşiktaş’a önlem almaya çıkmış ama karşısında Trabzonspor’u ben yenerim diye düşünen bir hocayla çıkmamış. 2-2’ye bence söylenmesi gereken burada Abdullah Avcı’nın zaferidir,  ben rakibime önlemimide alırım, durdururum yorgunum ama hallederim demiş. Beklediğinden daha kolay geçti ise bu Abdullah Avcı’nın suçu değil, Avcı doğrusunu yapmış.

Beşiktaş adına daha üzücüsünü söyleyeyim Valerien İsmael şu an bence; ''ne güzel 2-2 aldım'' diye düşünüyor. Geçen sezon şampiyonundan puan aldım. Yenilmedim filan diye düşünüyordur. En büyük hatası bu bence,belki şu an hem Fenerbahçe'yi, hem Trabzonspor’u yenmiş bir Beşiktaş’ı konuşuyor olabilirdik.

Cenk Tosun’un bulduğu gol çok şeyi anlatıyor. Çünkü senin Weghorst diye bir kulen var. Bu adamı birebir kim alırsa alsın, bir, iki pozisyon bozarsın. Sadece varlığıyla fark yaratan bir adam. Cenk Tosun'u oyuna almamış olsaydı ikinci bir forvet almamış olsaydı golü atmamış olacaktı.

Bunu yapabilecek bir numaralı cast sende, ikinci forvet bolluğu konusunda bir tek Fenerbahçe’nin kıyaslanabileceğini düşünüyorum, , sende Muleka diye bir adam var, ceza sahasında repertuarı en geniş futbolculardan biri, her türlü vuruşu yapabilen bir oyuncu. Cenk Tosun var Premier Lig’e gitmiş bu rolü başarabildiği için hem klasik oynayıp, hem yardımcı işleri kotarabildiği için bu adam Everton’a 25 milyon Euro’ya transfer yapmış adam.  Weghorst diye kulen var etrafı bomboş onu yalnız bırakmışlar, ne yapacak bu adam? Kafa topunu indirip, topu alıp birde driplingmi yapacak? O zaman bu adam 150 milyon Euro olurdu. Bu adamın etrafına topla ilişkisi olan, biraz topa vurabilenle sonuç alırsın ki aldın zaten. Elindeki kadroyu kötü kullanmada Valerien İsmael lider konumda…