Spor yorumcusu Yusuf Kenan Çalık, Atvspor'da katıldığı programda, son günlerde Beşiktaş transfer gündeminde konuşulan Elneny'i değerlendirdi.

Çalığın açıklamaları şöyle;

''Şenol Güneş’in Josef'e alternatif üretmesi aşikar, ancak Elneny profilinde bir oyuncu ya ihtiyaç mı var? Yoksa oyunu daha fazla organize edebilen bir orta saha oyuncusuna mı ihtiyaç var?, pas oyunu kalitesi yüksek olan bir oyuncuya mı ihtiyaç var? Ben bu konuda pek emin değilim.

Ghezzal'in yavaş yavaş geri döndüğüne dair ufak tefek emareler görüyoruz. Herhalde ay sonuna doğru artık takımla birlikte çalışmalara başlayarak, şubat ayında kendisini izleyebileceğiz diye düşünüyorum. Çünkü onu seyretmek çok keyifli, ama o süreçte de şampiyonluk yarışı devam ediyor, her ne kadar Adana Demirspor galibiyeti çok önemli olsa da, Beşiktaş oyun olarak beklentinin üstüne çıkmış olsa da, biraz daha rakip sahaya yerleşebileceği, sete oturabileceği, devamlı koş koş oynamayan, bir oyuna ihtiyacı var.  Top genelde bir Beşiktaş kalesinde, bir rakip kalede oluyor, ve Beşiktaşlı oyuncuların dinleme fırsatları olmuyor. Takımın çoğu koşucu, böyle bir futbol oynanırken rakip yarı sahaya yerleşmeye fırsat bulamıyorsunuz. Elneny bunu çözebilir mi? Bundan da çok emin değilim, ama oynadığı dönemde bence Beşiktaş’ta fena verim sağlamamıştı. Aslında eksikliği takımdan ayrıldığında hemen hissedildi. Sergen hoca bunu beyanatlarınde belirtmişti..''