''Redmond uyum sürecindeydi, zaten birden pat diye geldi elinden geleni yaptı, bunları çok nadir gördük, Hagi falan vardı. Mesela Zaniolo enteresan bir başlangıç yaptı, hazırlık maçlarında attı resmi maçlarda attı. Belirli bir motivasyon seviyesinde ve belirli oyuncu kalitesinden sonra patlama bekliyorsun, makine gibi onun yerine onu koydun çalışmaya başlıyor. Redmond'u da anlamak lazım  İngiliz bir anne ile Jamaikalı babanın bir oğlu, kariyerinde önemli çıkışlar ve bir şekilde talihsiz işler yaşamış, bir potansiyel var ama ne? Tam bilinmiyor, şimdi şimdi göstermeye başladı. Bunu bir istikrara dönüştürebilirse, saman Alevi gibi parlamazsa, tekrar kariyerindeki özlediği günlere Beşiktaş aracılığıyla dönen oyuncular kervanına katılabilir. Böyle bir sürü oyuncu var, mesela Aboubakar belki kötü bir lige gitti ama fiyatını beşe altıya katlayıp gitti. Mario Gomez Alman milli takımına gitti ve geri döndü, sonuçta Redmond ben boş adam değilimi bizlere gösterdi. Çok nitelikli bir oyuncu, ama istikrar konusunda pek emin olamıyorum.

Beşiktaş’ta oyuncu kalitesi çok üst düzey bir noktaya geldi, gerçekten şu anda birbirine ısınmış ritim tutturmuş bir takım, bu hoca ile başlamış olsaydı sezon başında, şu sıralarda bizi Avrupa’da da temsil ediyor olsa, UEFA Avrupa Ligi’nin ikinci favori takımı olarak gösterilecek kadar önemli bir kadroya sahip. Aboubakar, Cenk Tosun, Ghezzal, Salih mesela 19 yaşında Roma görmüş bir adam, Gedson dediğimiz zaman Türkiye’deki bütün büyük kulüpler almak için birbiriyle yarıştı. Saiss dediğiniz adam Dünya Kupasında yeni izledik ve çok önemli bir oyuncu. Kalecisi Mert Günok bence şu anda Uğurcan'ın ve Altay’ın da önünde. Şenol hoca dediğiniz adam şampiyonlar Ligi’nde namağlup gruptan takımı çıkarmış bir adam. Türkiye’deki şampiyonluğunu geçtim dünya 3. nü geçtim, daha yakın zamanda şampiyonlar Ligi’nde namağlup gruptan takım çıkarmış bir hoca. Şimdi kendini ispatlamış bir teknik adamla şu anda Aboubakar'la, Cenk Tosun'la, Amir'li bir kadroya sahip, bence devre arasında en iyi transferleri yapan takımı oldu Beşiktaş. Mesela Omar Colley geldi övmek için de yermek için de ona biraz zaman tanımamız lazım.

Beşiktaş şöyle bir evrim de geçirdi, Weghorst çok iyi bir forvetti ama bence Manchester United'lık değildi. Beşiktaş vasatın bir üstü kadrodan, çok iyi bir kadroya, ne yapacağı belli olmayan bir hocadan, çok net vizyonu, başarısı belli bir teknik adama geçti. Ben sezon içinde bu kadar büyük bir kabuk değiştirebileceğini öngörmezdim, eminim bütün Beşiktaşlılar şu an, sezon üçüncü haftasında olmak isterdi. Bu takımla, bu kadroyla ve bu hocayla, devre arası mükemmel transferler yapıldı.