Yapılan kontrolde; F.B. isimli şahsın idaresindeki aracın Y.D. ve Emrecan Uzunhan’ın idaresindeki araçlarla maddi hasarlı trafik kazasına karıştıkları, akabinde gerekli tutanakları tanzim ettikleri esnada F.B. isimli şahsın Emrecan Uzunhan ile tartışma yaşadığı, şahsa darp ve hakarette bulunarak olay yerinden uzaklaştığı anlaşıldı.

Çalışmaların devamında, olayı gerçekleştirdiği belirlenen F.B. isimli şahıs görevlilerce yakalandı.

Konu ile ilgili yakalanan şüpheli şahıs, ‘Darp, hakaret, kasten yaralama’ suçlarından hakkında yürütülen tahkikat işlemelerinin ardından adli makamlara sevk edileceği öğrenildi.

GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

Emrecan Uzunhan, kız arkadaşıyla birlikte benzin istasyonun marketi önünde polisi beklerken kazaya karıştığı kişinin üzerine gelmesiyle kendisini korumaya geçti. Magandanın kendisine vurmasını engelleyen Emrecan, karşısındaki kişiye vurmayıp ardından kendisini savunurken ikili yere düştü.

Çevredeki kişilerin kavgayı ayırmasının ardından şehir eşkıyası benzin istasyonundan kaçtı.

GÖZALTINA ALINDI

Bu sırada sürücülerden F.B., futbolcu Emrecan Uzunhan'a saldırdı. Emrecan Uzunhan kavga sırasında yaralanarak hastaneye kaldırılırken, olay yerinden uzaklaşan F.B. polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. F.B.'nin, "darp, hakaret, kasten yaralama" suçlarından adli makamlara sevk edileceği bildirildi.

Kazayı gören Yunus Adıgüzel, "Bugün burada iki farklı kaza oldu. Birisi saat 16.00 sıralarında oldu, diğeri ise bir saat sonra oldu. İlk kaza maddi hasarlıydı, kısa sürede buradan ayrıldılar" dedi.

Öte yandan Emrecan Uzunhan'ın darbedildiği anlara ait güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde, şüphelinin akaryakıt istasyonundaki futbolcuya, koşarak yumrukla saldırdığı görülüyor.

BEŞİKTAŞ’TAN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

Beşiktaş, Emrecan Uzunhan’a yapılan saldırının ardından geçmiş olsun mesajı yayınladı.

Beşiktaş Kulübü’nün resmi sitesinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Futbolcumuz Emrecan Uzunhan, bugün maddi hasarla sonuçlanan zincirleme trafik kazasına karışmış, kazanın ardından yapılan tutanak tutma işlemi sırasında bir trafik magandasının saldırısına uğramıştır.

Saldırının ardından Acıbadem Bakırköy Hastanesi'nde yapılan MR görüntülemesi neticesinde, uyluk arka adale grubu tendon yapışma bölgesinde (biseps femoris, semimembranosus) 4. derece hasar saptanan oyuncumuzun cerrahi tedavisine başlanmıştır.

Futbolcumuz Emrecan Uzunhan'a yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Menfur saldırıyla ilgili başlatılan adli sürecin sonuna kadar takipçisi olacağımızı ifade eder, Emrecan Uzunhan'a acil şifalar dileriz.”

TFF, FENERBAHÇE VE GALATASARAY DA MESAJ PAYLAŞTI

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Fenerbahçe ve Galatasaray, trafik kazası sonrası saldırıya uğrayan Beşiktaşlı futbolcu Emrecan Uzunhan için geçmiş olsun mesajı yayımladı.

TFF’nin paylaşımında “Beşiktaş’ın genç futbolcusu Emrecan Uzunhan’ın geçirdiği maddi hasarlı trafik kazasının ardından yapılan tutanak tutma işlemi sırasında bir trafik magandasının saldırısına uğradığını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Cerrahi tedavisine başlanan Emrecan Uzunhan’a yapılan saldırıyı şiddetle kınıyor; Emrecan’a, ailesine, yakınlarına ve Beşiktaş camiasına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” denildi.

Fenerbahçe Kulübünün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Bugün üzücü bir kaza geçiren ve sonrasında saldırıya uğrayan genç futbolcu Emrecan Uzunhan’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Yaşanan saldırı olayını kınıyor, Emrecan’ın bir an önce sağlığına kavuşmasını temenni ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Galatasaray’ın paylaşımında ise “Trafik kazası geçiren ve saldırıya uğrayan Beşiktaş’ın profesyonel futbolcusu Emrecan Uzunhan’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve bu şiddete sebep olan kişileri esefle kınıyoruz” görüşlerine yer verildi.