Teknik direktör Valerien Ismael, geçen hafta oynanan Ankaragücü maçında eldivenleri Emre Bilgin'e vererek sürpriz yapmıştı. Kalenin 1 numarası Ersin Destanoğlu ise yedek soyunmuştu.

Ersin Destanoğlu'nun sakatlığı yok

Yayıncı kuruluş beINSports'un muhabirlerinden Gürler Akın, Fransız teknik adamın Medipol Başakşehir karşısında da Emre Bilgin'e kaleyi teslim edeceğini yazdı. Akın, sosyal medya hesabından attığı mesajda "6. haftada Beşiktaş’ın kalesinde Emre Bilgin yer alacak. Ersin Destanoğlu’nun herhangi bir sakatlığı bulunmuyor" dedi. Hazırlık maçları dahil olmak üzere Ersin Destanoğlu hem yediği hatalı goller hem de konsantrasyon eksikliği nedeniyle otoriteler tarafından eleştiririlmişti.


Dilmen: "Başakşehir'e karşı oynatamaz"

Buna karşın ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen, geçen hafta Valerien Ismael'in kaledeki bu tercihini eleştirirerek, "Ismael Emre ile Ersin'i eşit görüyor olabilir. Riskli bir rotasyon. Ben kesmem Ersin'i. Rahatsızlanırsa ya da sakatlanırsa değişiklik yapılabilir. Ersin oynamayınca rahatsız sandım. Hadi oynat Başakşehir maçında Emre'yi? Oynatmaz ama. Emre genç oyuncu. Ersin çok yetenekli bir kaleci. Doğru zaman değil Emre'yi oynatmak için" demişti.

Beşiktaş'ta toplam 5 eksik var

Beşiktaş'ta kırmızı kart cezalısı Josef de Souza'nın yanı sıra hasta olan Welinton ile sakatlıkları devam eden Dele Alli, Atiba ve Ghezzal Başakşehir'e karşı oynayamayacak.

ajansspor