İşte Şahinoğlu'nun açıklamaları:

"GOLLÜ BİR MAÇ OLACAK"

İki taraf da hücum futbolunu çok seviyor, iki tarafın da hücum ayakları çok kaliteli ve gole yatkın. Ancak böyle müsabakaların kısır pozisyonlu ve az gollü geçtiğine de şahit olduk ancak iki tarafın da oyun yapısına baktığımızda bol gollü, keyifli bir mücadele olacağını düşünüyorum ki Adana Demirspor - Beşiktaş maçları geçtiğimiz sezonlarda da çok gollü geçmişti. İki tarafın da etkili hücum ayakları olduğunu düşünürsek sahada 5-6 tane kreatif oyuncu olacak. En azından birkaç gol izleriz diye düşünüyorum.

"BEŞİKTAŞ'IN 11'İ ARTIK OTURDU"

Beşiktaş'ın ideal 11'i artık oluştu. Bunu sadece bizler değil herhangi birine sorsanız Beşiktaş'ın ilk 11'ini sayarlar artık, öyle bir hal aldı. Kalede Mert, sağda Rosier, savunmanın ortasında Colley ve Saiss, önlerinde Amir Hadziahmetovic, Amir'in önünde Salih - Gedson ikilisi, ileri üçlüde Cenk Tosun, Redmond ve Aboubakar...

"EN AZ 4 MEVKİYE TRANSFER YAPILACAK"

Beşiktaş en az 4 tane mevkiye oyuncu transferi yapacak, Ceyhun Kazancı bunu söylemişti. Sağ stoperde Tayyip Talha Sanuç'un sakatlığından dolayı yeni sezonun da başlangıcını kaçıracağını biliyoruz. Welinton takımdan ayrılacak, sözleşme yapılmayacak, bir sağ stoper ihtiyacı var. N'Koudou ayrılacak, zaten çok faydalanmıyordu Şenol Hoca son dönemde, oraya bir takviye yapılacak. Ara transfer döneminde Josef De Souza Çin'e gitti, Atiba'yla sözleşme yenilenmeyecek,dolayısıyla savunmaya yönelik 6 numara transferi yapılacak. Bir de Beşiktaş'ın bu sezon büyük umutlarla transfer ettiği ancak hiçbir şekilde performans alamadığı, geri dönüş alamadığı Dele Alli'nin yerine de 10 numara tarzında oyuncu bakılıyor. Bunun dışında elbette durumu kritik olan isimler var. Nathan Redmond'un Beşiktaş'ta kalıp kalmayacağı halen belirsizliğini koruyor ki ben gitme ihtimaline yüzde 51 derim şu anki tabloda. Dolayısıyla Redmond Beşiktaş'la imzalamazsa sağ kanada da bir takviye yapılacak. Onun dışında, Muleka'ya dört ayrı ülkeden teklif var. Amerika'dan, Rusya'dan, Katar'dan, Mısır'dan teklifler var. Şu anki teklifler 3 milyon Euro seviyesinde, bu 4 milyon Euro'nun üzerine çıktığı takdirde Beşiktaş'ın kabul edeceğini düşünüyorum. Muleka da giderse santrforda bir rotasyon oyuncusu düşünülüyor. Onun dışında Romain Saiss'in gitme ihtimali olabilir. Ara transfer döneminde Nottingham Forest'in 2,5 milyon Euro'luk teklifi olmuştu, Beşiktaş bu rakamı kabul etmemişti. Sezon sonu bu rakam 4-5 milyon Euro arasında olursa ki Saiss bunları alabilecek bir oyuncu, Dünya Kupası'nda en iyi savunmacılardan bir tanesi olmuştu, eğer bu şekilde bir teklif gelirse değerlendirmeye alınır. Bunun dışında Valentin Rosier ile ilgilenen İtalyan ve Hollanda kulüpleri mevcut, bir de Fransa'dan talibi var. Fransa başlangıcı olan bir oyuncu. Rosier ile ilgili Beşiktaş'ın aklını çelecek bir teklif gelirse değerlendirmeye alınır. Ve elbette Masuaku... Masuaku'yla ilgili de Beşiktaş değerlendirmeye alıp olası transfer için masaya oturabilir. Bu saydığımız durumlar gerçekleşirse bahsettiğimiz 4 takviye 7-8 olabilir. Bu saydığımız oyunculardan iki tanesine şu anda zaten resmi teklif var. 8+3 kuralının devamıyla birlikte şunu da atlamayalım, Beşiktaş'ın yedek kulübesi bu sezon biraz zayıftı. Şenol Hoca kulübeye kafayı çevirdiğinde geri dönüş süresi çok kısa oluyordu, oyuna alacağı, etki edeceği oyuncu sayısı çok azdı kulübesinde. Bunu rotasyonla birlikte geliştirmek istiyor. 8+3 kuralından sebep yerli oyuncular üzerinde bir çalışma yapılacak. Beşiktaş'ta yabancı kuralının serbest kalacağı izlenimi vardı. 8+3 devam edeceği için ben yerli olarak da en az 3 takviye bekliyorum.

"GHEZZAL VE GEDSON'LA EN AZ 1 YIL DAHA"

Ghezzal Şenol Güneş ve ekibinin büyük umutlar beslediği bir oyuncuydu. Sakatlıktan döndükten sonra Şenol Hoca Ghezzal'ı peş peşe 11'de oynattı ritim bulması açısından ama yaklaşık 4-4,5 aydır sahalardan uzak kalmış bir oyuncu olarak geri dönüşü kolay değildi ve fiziksel olarak da çok geride kaldığını hissettirdi maçlarda. Ama öyle maçları var ki 89'da ortaya çıktı, asist yaptı, gol katkısı verdi. Çok az süre aldı ama her an skora etki edebilecek bir oyuncu. Şenol Hoca yeni sezonda kendisini bulacağını düşünüyor. Beşiktaş, Ghezzal açısından umutlu. Atlamadan Gedson'la ilgili şunu söyleyelim: İtalya ve Hollanda'da Gdson'la ilgili Lazio ve Ajax haberleri var; Lazio 20 milyon Euro, Ajax 18 milyon Euro ödemeye hazır şeklinde. Beşiktaş Gedson'u Benfica'dan 6 milyon Euro'ya aldı. 20 milyon Euro'ya satsa elde edebileceği kâr 4 milyon Euro çünkü sonraki satışın yüzde 50'sini de Benfica'ya verecek. Beşiktaş'taki düşünce şu: 3-4 milyon Euro için biz Gedson'u satmayız. Yeni sezonda hem ligde şampiyonluğa oynayıp hem de Avrupa'da başarı elde edersek, Gedson da tabelasını değiştirirse daha farklı rakamlara teklif alırız diye düşünüyorlar ve Gedson'la en az 1 yıl daha devam etmeyi planlıyorlar.

Duhuliye.com