Beşiktaş ile TFF arasında süregelen polemikler Tahkim Kurulu'na yansımadı. Siyah-beyazlı kulübe, Başkan Ahmet Nur Çebi'ye ve Asbaşkan Emre Kocadağ'a verilen para ve hak mahrumiyeti cezaları tahkimden dönerken 2. Başkan Av. Engin Baltacı'nın yaptığı savunma etkili oldu.

Kulübün hukuk işlerinden sorumlu yöneticisi Baltacı'nın verilen cezalar ve aleyhte açıklamaların olumsuz sonuçlarına yönelik sözlü savunması sonrasında cezalar kısa sürede kalktı.

‘MEŞRUİYET TARTIŞMASI'

Engin Baltacı, TFF'ye yönelik, “Beşiktaş'ı sindiriyorsunuz” dedi. SÖZCÜ'nün edindiği bilgilere göre Baltacı, “Neredeyse savaş çıkardınız. Tribünleri tahrik ediyorsunuz. 9-10 Şubat açıklamaları kamuoyunu yanıltıcıdır. Puan adaletsizliğini kaldırmak sizler için büyük fırsat ve sizler bunu değerlendirmiyorsunuz. İki haftadır bize ceza veriyorsunuz ve tribünler, bizim açımızdan kontrol edilemez hale geliyor. Bu meşruiyet tartışmasına döndü” diye konuştu.

MHK ÖRNEĞİ

Engin Baltacı, özeleştiri ve hatadan dönmenin önemine vurgu yaparken MHK örneği verdi. Lale Orta'nın büyük bir cesaret gösterdiğini vurgulayan Baltacı, üyelere, “MHK Başkanı, Arda Güler'in kazandığı penaltı için ‘Böyle penaltı olmaz' dedi. Josef'e verilen kırmızı kartın yanlış olduğunu söyledi. Lütfen siz de kuralları uygulayın” diye seslendi.