Beşiktaş'ın takım olarak saha içi enerjisi aşırı derecede  düşüktü. Sergen Yalçın maça orta alanın merkezinde Dorukhan-Josef-Atiba 3’lüsüyle başladı. Defansif görünen bu 3’lüye rağmen siyah beyazlılar, hem orta alanın kontrolünü eline geçiremedi hem de ikinci topları Sivas'a kaptırıp savunmada sorunlar yaşadı.
Bu üç oyuncu ile bırakın oyuna hakim olmayı, oyuna katkı sağlayamazsınız. Ama bu konuda Sergen Yalçın'a da kızmamak lazım nedeni Adem Ljajıc, Mensah ve Oğuzhan'dan istediği verimi bir türlü alamıyor.

Beşiktaş sabırlı ve dengeli futbol oynamak istedi.İlk yarıya baktığımız zaman kayda değer ne vardı? derseniz hiçbir şey yoktu. 
Açıkçası zor bir rakip, zorlanacağını tahmin ediyordum ama Beşiktaş'tan sonuç ne olursa olsun böyle bir oyun beklemiyordum.
Evet topa sahipti ama genelde çok yavaştı; rakibini şaşırtacak aksiyonları yeterli sayıda gerçekleştiremedi.

Sivasspor ters ve yıldıran bir takım.Bu maçta  ilk yarıda alan savunması yaptı. Aboubakar ikinci yarı çıkınca Sıvasspor  alan savunmasını bıraktı.  Beşiktaş üçüncü bölgede istediği etkinliği bir türlü sağlayamadı.Ghezzal ile  duran toplarda da aradığı galibiyet golünü bir türlü  bulamadı. Dakikalar  azalınca  Sergen Yalçın kenardan Adem Ljajic ve Gökhan Töre hamleleri yaptı ancak Sivasspor’un etkili savunmasını bir türlü geçemedi. Bazen 1 puan kazançtır. Artık oyundan çok skorun önemli olduğu haftalara giriyoruz.Beşiktaş öncelikle stresi üzerinden atması ve fabrika ayarlarına dönmesi gerek.
Dünyanın sonu değil ligin boyu artık kısaldı  az hata yapıp her türlü engellemeye rağmen bu takımın şampiyon olacağına inanıyorum .