Siyah beyazlı kulüpten ayrılarak Manchester United'ın yolunu tutan Weghorst, kulübe katıldığı 19 maçta 2 gol, 1 asist yapmış ve beklenen performansı sahaya yansıtamaması nedeniyle eleştirilerin odağı haline gelmişti.

Performans olarak bekleneni veremeyen forvet oyuncusu, Ten Hag tarafından birçok maçta ilk 11'de şans buluyor. Bu durum ile ilgili de tepki çeken ve konu ile ilgili kendisine sık sık sorular sorulan Ten Hag oyuncusuna sahip çıkıyor.

'TÜM MAÇLARI O SIRTLADI'

Forvet oyuncusunun kulüpteki geleceği hakkında konuşan Ten Hag,"Bence baskı konusunda gerçekten iyi bir iş çıkarıyor, liderlik yapıyor. Pozisyonlarda ve pas oyununda bir hayli iyi. Futbolun birçok özelliğinde verimli. Takımın performansına gerçekten katkıda bulunuyor, gördüğünüz gibi neredeyse tüm maçları o sırtladı. Başarımızın gerçek bir parçasıydı. Elbette bizimle kalabilir." demişti.

'YARATICILIĞI SAĞLAMAK İÇİN YAPTIK'

Brentford'u Marcus Rashford'un attığı golle 1-0 mağlup ettikleri maça yedek kulübesinde başlayan Weghorst oyuna giremedi. Bunun üzerine konu ile ilgili açıklama yapan Ten Hag: "Yaratıcılığı sağlamak için bu tür bir değişiklik yaptık. Sancho, geri döndüğünden beri iyi bir ilerleme kaydetti. Biliyorsunuz son pası yapabiliyor, bire bir hareket edebiliyor, geriden gelip gol atabiliyor. Bu yüzden onu tercih ettim ve Weghorst'u oynatmaktan vazgeçtim." dedi.