Son yapılan hararetli divan kurulu toplantısı sonrası, sanki bir seçim havası ortamı oluştu. Başkan Ahmet Nur Çebi yaptığı açıklamalarda, adayların hazırlık yaptığını ima etti

Beşiktaş ta erken seçim olma ihtimali nedir? 

Erken seçimi belirleyici tek unsur, futbol takımının alacağı 10 maçlık süreçteki sonuçlar. Olası puan kayıpları, camianın tavrını gösterecek en önemli unsur. Başkan Ahmet Nur Çebi’nin en büyük tedirginliği tribünler. Alınan herhangi bir kötü süreç sonrası, Çebi’nin kararında Tribünlerin etkisi büyük olacak. Diğer bir yandan, ne kadar inkar etse de, Başkan Ahmet Nur Çebi’nin TFF başkanlığını istemesi. Haziranda yapılacak TFF seçimlerine aday olmak için, Çebi’nin erken seçim kararı alması da kapalı kapılar ardından konuşulan konuların başında geliyor.

Aday var mı?

Olası bir erken seçim ihtimaline karşı, şu an dile getirilmesede, Tevfik Yamantürk ve Hasan Arat’ın hazırlıklara başladığını sağar sultan duymuş durumda. Son yapılan divan kurulunda bunun sinyalleri verildi. Ne kadar “2028 de aday olmayı düşünüyorum” dese de Emre Kocadağ’ın son yıllarda kulübe ciddi bir üye yaptığı, ve arkasına alacağı bu güçle erken seçim olması halinde aday olacağı, konuşulan diğer bir konu.

Camianın sevilen isimlerinden Serdal Adalı, sessizliğini koruyor, an itibarıyle gündemi yakından takip eden Adalı, olası erken seçimin seyrini değiştirecek isimlerin başında geliyor.

Beşiktaş camiasında ciddi bir kesim ise güçlü bir yönetim oluşması için Yamantürk, Arat ve Adalı’nın ortak bir noktada birleşmesini istiyor. Bu oluşumu belirleyecek en önemli unsur ise belirtilen isimler arasında ego savaşlarının yaşanmaması.

Duhuliye.com / ÖZEL HABER