Siyah-beyazlı kulüpte yaşananlarla ilgili sportif direktör Ceyhun Kazancı, basın toplantısı düzenledi. Kazancı, Ersin Destanoğlu ile ilgili merak edilen soruyu da yanıtladı. İşte Kazancı'nın sözleri: 

"EMİRHAN, RIDVAN VE SERDAR İÇİN ERKENDİ"

Altyapıdan giden 3 oyuncudan 1 tanesi olan Emirhan'ın kontratı vardı. Son sezonu değildi. Kontratındaki bir madde üzerinden ayrılık oldu. Neden son senesine denk geldi? 18 yaşın altında olan oyuncularla ilgili FIFA'nın koyduğu bir kontrat var, 3 yılın üzerinde kontrat yapamıyorsunuz. Hatta 3 yılı da açmak lazım. Misal nisan ayında kontrat uzatıyorsanız, nisandan mayısa kadar olan süre 1. sene olarak hesaplanıyor. Artı 2 sene daha koyabiliyorsunuz. Özüne bakınca 25 aylık bir kontrat yapıyorsunuz, sezon sonunda kontrat yapınca. Biz Emirhan ile kontrat yapabildik ama 2.5 yıllık bir kontrat yapabildik en fazla. Kontratı uzattık sonra. Son yıla kalmasını çok büyük bir handikap olarak nitelendirmiyorum. 3'ü de kontrat uzatmama yaklaşımında değildi. Bunun altını çizmem lazım. Hepsi ayrı bir konu. Rıdvan ayrı, Emirhan İlkhan ayrı, Serdar ayrı. Her 3 oyuncumuz için de bizim kanaatimiz, kendilerinin Avrupa'ya gitmesi için erkendi. 1 yıl daha kalmaları, sonra Avrupa hayallerini gerçekleştirmeleri daha uygundu. Kendileri, kendileri adına karar vericileri böyle uygun gördü. Doğrudur. Onların yaklaşımıdır. Geçen sene 'Bir oyuncunun hayali varsa, kulüp menfaatlerini ön plana alarak hayallerini sağlamak boynumuzun borcudur' demiştim. Yapılan ticaretler yanlış olmadı. Ancak, geldiğimiz noktada 3 oyuncu da hayallerine erken yelken açtılar.

"ERSİN'İN KONTRATI KONUSUNDA EN UFAK SORUN YOK"

Ersin Destanoğlu son derece karakterli biri. Bu camianın evladı. Biraz klişe laf ama tam anlamıyla bu camianın evladı. Kontratı bitip de bedava gidecek oyuncu değil. Beşiktaş'ı bir kulüp olarak değil buraya hayatını adamış biri. Kaleci yeteneğini tartışmıyorum. Her oyuncunun olduğu gibi kötü dönemleri olabilir. Yapmamız gereken şey destek vermek. Ersin şampiyon olmuş, 3 kupa kazanmış ve her kupaya katkı vermiş kaleci. O günlere geri dönecek. Tabii ki bizim ve taraftarımızın desteğiyle. Kontratı konusunda en ufak sorun yok. Kontratı uzayacak. Bir sıkıntımız yok. Prosedürlerdir bunlar, devam eder. Herhangi bir şekilde kontratı bitip ayrılması söz konusu değil. Yeri gelir, zamanı gelir, kendisinin ve bizim uygun gördüğümüz teklif gelirse oturur konuşuruz, o ayrı.