Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin muhtemel 11'leri açıklanırken Sarıdağ, Ismael'in kadroda yapabileceği sürpriz değişikliği söyledi. Öte yandan derbi öncesinde yönetimin sözleşme uzatmayı düşündüğü isim belli oldu.

OK: JESUS OYUNUNU DEĞİŞTİRMEYECEK
Fenerbahçe'nin son durumunu değerlendiren Senad Ok şunları söyledi; Fenerbahçe'de durumlar iyi. Fenerbahçe'de hoca "Kendi oyunumuzu oynayacağız Vodafone Park'ta dedi. Kadıköy'de nasıl oynuyorsa aynı oyunun benzerini orada oynayacak. Derbi tecrübesi olan futbolcular deplasmanda önlem alınmasına alışkınlar şu anda daha özgür olacaklar. Ezberleri var oyun ile ilgili. Peres, King ve Serdar'ın sakatlığı var. Serdar sakatlıktan çıktı ama tam hazır değil. İki stoper var bundan dolayı dörtlü diziliş olacak. Szalai ve Gustavo Henrique. Biri sakatlanırsa oyunda Arao stoper oynayacak.

GHEZZAL'I 11'DE OYNATACAĞINI ZANNETMİYORUM
Beşiktaş'ta Nkoudou'nun sakatlığının tüm kadroyu etkilediğini söyleyen Sarıdağ: Nkoudou'nun sakatlığı tüm sistemi değiştirdi. En temel taş Nkoudou yok maalesef. O nedenle mutlaka bir takım sıkıntıları getirecek. Jesus kendi oyununu oynayacak ama bu eksiklik onun planına yansır. Belki Cenk Tosun ilk 11 oynayacak. Ghezzal'ı 11'de oynatacağını zannetmiyorum. Redmond, Muleka ve Weghorts en güçlü olasılık. Bugünkü idmandan sonra hoca netleştirir.

OK: ARAO VE CRESPO İKİLİSİ OLACAK
Arao Crespo orta saha ikilisi olacak ama önleri belirsiz. Batshuayi ve Pedro'yu görebiliriz aynı anda.

Volkan Bayarslan'ın ilk derbi maçı olmasıyla ilgili olarak Sarıdağ; "7 tane Beşiktaş maçını yönetti kaybetmedi, Fenerbahçe 4 maç oynadı Bayarslan ile ve yine kaybetmedi. Bu derbide ilk yaşanabilir." dedi.

OK: HALİL UMUT MELER'İ BEKLERDİM
Hakem yorumcuları bildiler bu atamayı. Nasıl oluyor? Yapay zekanın algoritmasını mı çözdüler. Bize de yardımcı olsunlar. Enteresan yani. Bir kişi değil üç kişi bildi hakemin Volkan Bayarslan olduğunu. Hakem görmediğini çalmasın. VAR orada sağlamasını yapar. Mış gibi yapmasın. Hakem sayımızda sıkıntı var ve çok yük biniyor. Daha maç oynanmadan eleştirmek istemem. Halil Umut Meler daha tecrübeli. Onu beklerdim.

SARIDAĞ: CENK'İN OYNAMA İHTİMALİ VAR
Cenk'in 11 oynama ihtimali var. Bu tür maçlarda derbi hafızası taşıyan oyuncular önemli. Altay, Josef, Cenk, Salih gibi isimler var iki takımda da. Cenk Tosun inanılmaz istekli. Bir artı sağlayabilir ama yüksek bir ihtimal değil. Yüzde 50 ihtimal.

OK: İLK GOLÜ FENERBAHÇE BULUR
Fenerbahçe'nin iki eksiği olsa da Beşiktaş'ın zayıf karnı savunması. Tayyip Talha ilk derbisine çıkacak ve tecrübesiz. İlk golü bulabilecek tarafın Fenerbahçe olacağını düşünüyorum. Beşiktaş taraftarı duygusal olarak takımına daha önce oynaması için baskı yapabilir.

SARIDAĞ: YÖNETİM ISMAEL İLE SÖZLEŞME UZATMAYI PLANLIYOR
Yönetim Ocak ayında kendisiyle sözleşme uzatmayı planlıyor Valerien Ismael ile. Bugün takımın başında Jesus, Terim, Sergin Yalçın da olsa derbiyi kaybetme ihtimali var. Anormal bir hata olmadığı sürece kimse bir şey demez. Derbiye endeksli bir durumu yok Ismael'in.

"ERSİN KONUSUNDA İDARİ VE TEKNİK HATA VAR"
Ersin Destanoğlu açısından düşünürsen benden sonra gelenler acayip paralar alıyor, ben şampiyon kadroda yer aladımç Nasıl hissdersin? Ciddi idari ve teknik hata var. Kendini yalnız ve değersiz hissedersin. Yazın bu iş çözülmeliydi. Şu an bir kontrat olması doğru hareket. 700 bin euro. 4 yıllık sözleşme, bonus ve primleri var.

NECİP'İ OYNATIR DİYE DÜŞÜNÜYORUM
Welinton tercih edilecekse Necip oynar. Necip'i oynatır diye düşünüyorum. Orta sahada da oynayabilir. Türk sayısı da düşünülecek kadroda.

MUHTEME 11'LER
Senad Ok ve Serdar Sarıdağ derbide çıkacak ilk 11'leri canlı yayında söyledi. İşte o kadrolar;

Beşiktaş: Ersin, Rosier, Necip, Saiss, Masuakku, Souza, Gedson, Salih, Muleka, Redmond, Weghorst

Fenerbahçe: Altay, Osayi, Gustavo, Attila, Alioski, Ferdi, Arao, Crespo, İrfan Can, Pedro, Batshuayi

KIRMIZI KART ÇIKAR MI?
Senad Ok: Derbide kırmızı kart çıkar
Serdar Sarıdağ: Bence pozisyon icabı kart çıkabilir onun dışında gerginlikten çıkmaz diye düşünüyorum

OK: 10 DAKİKADA NOTUNU VERİR
10 dakikada futbolcular hakemin notunu verir, değerlendirir. Orada otoriteyi kaptırmaması lazım. Sarı kart ile otorite sağlanmamalı. Al sana sarı kart dedikten sonra aynı hareketi bir daha yaptığında veremiyorsun bu sefer.

Josef'in canı yandı. Haklıyken haksız duruma düşmemek lazım. Duygusal bir durumdaydı. Nefsi müdafaa yapıyorsun ve ceza alıyorsun. Bir mantık aradı bunda. Cezalarda mantık aramasın burada bence.

BATSHUAYI BASMADIK YER BIRAKMAZ
Batshuayi için özel bir maç. Basmadık yer bırakmaz Vodafone Park'ta. Arkadan Rossi'si İrfan'ı var. Yardımcısı çok var, yalnız kalmaz. Fenerbahçe gol yükünde Batshuayi'ye bağlı değil. Berisha bile gol attıktan sonra gitti. Uzun süre sonra keyifli bir derbi izleyeceğimizi düşünüyorum. Beşiktaş kazanmak zorunda. Fenerbahçe bunu bildiği için berberliği de düşünebilir.