Akkoyun'un tespitlerinden öne çıkanlar şu şekilde oldu:

KALECİ SORUNUNDA İKİ İHTİMAL VAR

Beşiktaş'taki kaleci probleminde iki ihtimal var. Ya iyi çalıştırılmayan ve çalışmayan bir kaleci , çalıştırmayan bir antrenör ekibi ya da oyuncunun yazın tıpkı yakın arkadaşı Rıdvan gibi Avrupa'ya gitmek istemesi ve gidememesi. Bari sözleşme yenileyelim noktasında hâlâ istenen seviyeye gelinmemesi. 

PERFORMANS DÜŞÜKLÜĞÜ O SEBEPTENSE BÜYÜK BİR AMATÖRLÜK VAR DEMEKTİR 

Okuduğum muhabirlerden duyduğum; çok düşük bir maaş aldığı, doğal olarak bundan etkilendiği şeklinde. 
Bir kere, eğer sözleşme konusu yüzünden oynatılmadıysa ve bu da performansını etkilediyse burada yönetimden sporcusuna kadar müthiş bir amatörlük vardır. Belki burada en az suçlu sporcudur. Sonuçta işin mental düzeyi var. 
Eğer iyi çalıştırılmıyorsa o ya da oyuncu iyi çalışmıyorsa bu en azından biraz daha kolay çözülebilir bir durum. Çünkü sorunu tespit etmişsinizdir ve çözümü de bir şekilde yine sizdedir. 

O BAMBAŞKA BİR SORUNDUR 

Ama mevzu ilk kısımsa, yani sözleşme konusuysa, maaş konusuysa, onunla etkileniyorsa ya da oyuncu ondan etkileniyorsa ya da sözleşme yenilemediği için teknik heyete "Rotasyon yapın, Ersin oynamasın Emre oynasın" deniyorsa o bambaşka bir sorundur. 

ŞU AN BEŞİKTAŞ'IN BİRİNCİ KALECİSİ... 

Ama ortada çok ciddi bir kaleci sorun var. Bence Beşiktaş'ta, şu anki kalecileri (Ersin Emre Mert) yan yana koyduğumuzda, Beşiktaş'ın birinci kalecisi Mert Günok. 

HENÜZ BİR ŞEY YAPTIĞI İÇİN DEĞİL... 

Yani neredeyse iki yıldır hiç oynamayan Mert en güvenilir. Çünkü henüz bir şey yaptığı için en güvenilir değil... Diğerleri hiçbir şey yapamadığı için Mert en güvenilir. Emre'nin oynadığı maçlarda neredeyse hiç kurtarışı yok. Ersin'in de kurtarış yüzdesi yüzde 50.