TivibuSpor yorumcusu ve eski futbolcu Elvir Baljic, Siyah beyazlıların yeni transferi Aboubakar hakkında konuştu

Baljic'in açıklamaları şöyle: 

Aboubakar, bildiğimiz bir oyuncu. Aynı şekilde Beşiktaş camiasının da bildiği bir isim. Orada oynamış ve gerçekten iyi performans göstermiş bir oyuncu. Bu ligi de tanıyan bir futbolcu. Bu da çok önemli bir şey.

Tabii ben Aboubakar'ın geldiği takımında, onu  çok fazla takip etmediğim için orada sürekli oynadı mı bilemiyorum. Yani performansı nasıldı, ona bakmak lazım.

Çünkü biliyoruz ki oyuncular genelde nasıl sıkıntı yaşayabiliyorlar? Mesela Fenerbahçe'de Mesut Özil yaşadı. Yani Arsenal'de iki sene hiç oynamayan bir oyuncu. Fenerbahçe'ye geldi. Hatta onu bayağı uzun zaman sonra Başakşehir'de bugün gördüm. Acaba nerede Mesut yani kayboldu gibi oldu.

İstatistiklerine bakıldığında 39 maç, 32'si ilk on bir. On üç gol atmış, altı asist yapmış. 19 gole direkt katkı.

Şu andaki performansa yorduğumuzda hani belki biraz daha gol atabilir diyebiliriz. Çünkü onun kalitesinde bir oyuncudan daha fazla skor beklenbilir. Ama mutlaka Beşiktaş için bence çok iyi bir transfer. Yani eski Aboubakar olursa inanılmaz bir faydası olur diye düşünüyorum ben. Yani şu anda alınabilecek; bildiğimiz, hepimizin bildiği bir oyuncu... Bence Aboubakar çok iyi bir transfer