Serie A'da yeni bir macera

Beş kez Ballon d'Or kazanan Ronaldo, 2018 yazında Serie A ekiplerinden Juventus'la anlaşarak yeni bir maceraya yelken açtı. Portekizli süperstar, İtalya'ya giderek Real Madrid'in kadrosundayken Barcelona'nın yıldızı ezeli rakibi Messi'yle aynı ligde 9 yıl süren ezeli rekabetlerini de sonlandırmış oldu. 

Beşiktaş'ın eski yıldızı, Messi'yle duşta yaptıkları Ronaldo konuşmasını açıkladı: 'İşte o zaman anladım'

Duştayken Ronaldo'yu sordu

Yedi kez Ballon d'Or kazanan Messi ise o dönemde Barcelona'daydı ve Beşiktaş'ın eski oyuncularından Boateng o dönemde İspanyol devinin formasını giyiyordu. Ganalı oyuncu, 2019 yılında İspanyol devinde görev aldı. Daha sonra Beşiktaş'ta da görev yapacak olan Boateng, tam da o dönemde Messi'nin kendisiyle duşta yaptığı Ronaldo sohbetini ortaya çıkardı. Arjantinli ikon, o dönemde Ronaldo'nun neler yaptığıyla ve performansıyla açıkça ilgileniyordu. Bunun üzerine, daha önce Serie A'da da oynamış olan Boateng'e İtalya Ligi'yle ilgili çeşitli sorular yönelterek bir sonuca ulaşmayı arzuladı.

Beşiktaşın eski yıldızı, Messiyle duşta yaptıkları Ronaldo konuşmasını açıkladı: İşte o zaman anladım

"İşte o zaman anladım!'

Barcelona'da kısa bir süre kiralık olarak oynayan Boateng, Rio Ferdinand'ın FIVE YouTube kanalına şunları söyledi: "O (Messi) kaptandı ama çok fazla konuşmuyordu. Bir kez duşta konuştuk ve Ronaldo İtalya'dayken bana, İtalya'da gol atmanın zor olup olmadığını sordu. İşte o zaman anladım... Bu soru bana, aralarındaki rekabeti derinlemesine gösteriyordu. Ona Ronaldo'nun Serie A'da olmasının daha zor olduğunu ve her maçta gol attığını söyledim. İnsanlar Ronaldo'nun orada yaptıklarını çok çabuk unutuyorlar.”

Farklı kıtalarda, küresel rekabet

Ronaldo, 2021'de Manchester United'a dönmeden önce Juve formasıyla 134 maçta 101 gol attı. Messi de o yaz Barcelona ile kariyerini sonlandırıp serbest oyuncu olarak Paris Saint-Germain ile sözleşme imzaladı. Messi, şu anda MLS'de Inter Miami'de forma giyerken Ronaldo ise 2023'ün başında Al-Nassr'a katılarak Suudi Arabistan'a doğru yeni bir maceraya daha atıldı. Ardından, bazı yıldızlar da onun ayak izini takip etmeyi ihmal etmedi. 

Kaynak: Fanatik