Yeni Malatyaspor'u 1. Lig'den, Süper Lig 'e çıkararak büyük bir başarıya imza atan 'şampiyon' apoletli İrfan Buz, eski öğrencisi Ozan Tufan'ın Beşiktaş'a transferiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Bursaspor'da çalıştığı dönemde Ozan Tufan'ı tekrar A takım kadrosuna dahil ederek, oyuncunun çıkış yapmasında pay sahibi olan teknik direktör İrfan Buz, transferle ilgili son durumu değerlendirdi.

"Şenol Güneş, Ozan Tufan'ı çok iyi tanıyor"

Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu olan Buz, ''Beşiktaş'ta oyunu iki yönüyle oynayan bir orta saha oyuncusuna kesinlikle ihtiyaç var.  Şenol Güneş, Bursaspor'da Ozan Tufan'la çalıştı. Kendisini çok iyi tanıyor." dedi.

"Ozan'ın tekrar iyi seviyeye geleceğini düşünüyorum"

2014 yılında Ozan Tufan ile çalıştığını ve oyuncuyu yakından tanıdığını dile getiren Tufan, "Biz ayrıldıktan sonra Bursaspor'a Şenol hoca gelmişti. Şenol hocanın nezaretinde Ozan'ın tekrar iyi seviyeye geleceğini düşünüyorum. Maksimum perfomansa çıkardığınız zaman çok iyi bir oyuncu." dedi.

"Beşiktaş da istiyor, Ozan Tufan da istiyor"

Yaz transfer sezonunda Fenerbahçe'den Hull City'e giden Ozan Tufan'ın Süper Lig'e geri döneceğini ifade eden Buz, "Transferi Beşiktaş da istiyor, Ozan Tufan da istiyor. Beşiktaş, Hull City ile görüşüyor. Ben kesinlikle inanıyorum Ozan'ın Beşiktaş'a transferi gerçekleşecek'' dedi. 

Taraftardan Ozan Tufan tepkisi

Öte yandan Beşiktaş, Ozan Tufan transferi için girişimlerini sürdürse de taraftar, bu hamleye çok sıcak bakmıyor. Geçtiğimiz günlerde Kasımpaşa maçı öncesi Siyah-Beyazlı takımın taraftarları, Ozan Tufan transferini istemediklerine yönelik tezahüratlarda bulunmuşlardı. Yapılan tezahüratlarda direkt olarak, "Ozan Tufan’ı istemiyoruz" ifadesi kullanıldı.

Şenol Güneş: "Ozan Tufan'ı beğeniyorum"

Kasımpaşa maçı sonrası ise Ozan Tufan transferiyle ilgili konuşan Şenol Güneş, "Ozan Tufan'la görüşmem olmadı. Ozan Tufan'ı beğeniyorum. Teknik olarak olumlu tarafı var. Türk oyuncu olarak avantajı var. Ekonomik avantajı nedir bilmiyorum. Mevki olarak defansta oyuncu düşünüyorum. Bir numara istediğim bu. Mümkünse daha düşük yaşta oyuncular almayı düşünüyoruz. Transferlerin hepsi konuşmaya muhtaç. Kimsenin garantisini görmüyorum. Şimdilik kaleci alacak gibi durmuyoruz" yorumunu yapmıştı.

Ozan Tufan'ın performansı

Ozan Tufan, Hull City formasıyla 23 maçta görev alırken 4 gol atma başarısı gösterdi.