Beşiktaş yönetiminin bu konulardaki düşünce ve girişimleri basında yer alırken, bu konularla ilgili Ahmet Nur Çebi döneminde de hareketlilik yaşanmıştı.

Beşiktaş'ta Ahmet Nur Çebi'nin ilk döneminde yöneticilik yapan o dönemde stattaki revize konuyla ilgili girişimlerde bulunan, son seçimli genel kurulda da Serdal Adalı'nın listesinde yer alan Hakan Daltaban, konu ile ilgili olarak Duhuliye.com'a özel açıklamalarda bulundu.

İşte Hakan Daltaban'ın açıklamaları:

"Koltukları kaldırıp kale arkasında daha fazla kapasite ile oynamakla ilgili bütün başvuruları stattan sorumlu olduğum dönemde bizzat ben yaptım. Müellif mimarımızdan statik raporları, emniyetten izinleri vs. alarak, başvuru için üzerimize düşen her adımı tamamladık. Bu konuda başvuru yapan ilk takımız. Kulübümüz bu konuda üzerine düşen her şeyi benim de yöneticilik yaptığım dönemde yapmış, otoritenin düzenlemeleri tamamlayıp uygulamaya geçmesini beklemektedir.

Bizden sonra Galatasaray ve Göztepe kulüpleri de başvurumuzu örnek alarak başvurularını yaptı. 

Bu konuda yasa var ama uygulama yönetmelikleri bekleniyor, Fazla kapasite ile oynanacağı için acil çıkış planları veya tuvalet sayısı vb. konularda düzenleme yayınlaması lazım, o bekleniyor. Kulübümüz adına bu başvuruların hepsini yaptık, başvuran ilk kulübüz, Spor Bakanlığı'nın yapacağı son düzenlemeler bekleniyordu, sanırım o süreç artık tamamlanmıştır ve hayata geçer, ayrıca o dönem tribünler projeye "Kara Duvar" adını koymuş, bu adımımızın sonucunu heyecanla beklemekteydi.

Aynı zamanda yönetimde bulunduğumuz dönemde basına bu konuda verdiği röportajlarda da süreçle ilgili camiamızı bilgilendirdik."

Duhuliye.com ÖZEL HABER