Adam beğenmemeye hatta adam yemeye bayılan sosyal medyamızın yansımalarında, Valerien Ismael'i locanın tekinde görüyoruz!

Bir hakemin işgüzarlığı adlı eserde, baş köşeye çekmişler hocayı. Bu yoklukta Josef ve Tayyip Talha'yı ilk 11'de düşünüp, kafamızdaki kadroyu sahaya çıkarmış Ismael Hoca.

Biletleri 300 TL'den yapıp, hasılattan vurgun yapalım mantığı havada kalınca, Neredeyse boş tribünler önünde başladı maç.

Bir iki cılız gelişlerde hemen ceza yayı üstünde çift vuruş kazanan takımda, penaltıları zor atan N'Koudou frikikten golü tek vuruş yaparak attı!Allah'tan top kaleciye çarptı da tek çifte, çift de tek sayı olarak tabelaya yazıldı.Eğrisi doğrusuna geldi yani: 0-1. Sonra anlaşılmaz bir durgunluğa girdi Beşiktaş.Top yapamıyor, çoğalamıyorduk. Ve bu uyuşukluğa bilet anında kesildi. Mektup yazsan iki günde gidecek mesafeden gol yedik iyi mi!: 1-1.

Takım uyudu, Ersin uyudu. İlk yarım saatte uzun toplarla N'Koudou'yu kaçırmaktan başka bir iş yapamadık.

Kalabalıklaşıp, top yapan İstanbulspor'du. Ve işin garibi biz durarak oynuyorduk. Utandık herhalde ki, 35'ten sonra hafif silkelendik. Rakip yarı alanda iki dakikalık set oluşturduk.

Masuaku, Quaresmavari bir tarzda 3 kişinin içine girip, 10 kişinin içinde Gedson'u kaçırınca Gedson, Weghorst'u, Weghorst ağları, ağlar balıkları....

Balık demişken güzel bir ziyafet golü oldu bu ha: 1-2. İkinci yarının başında Talha'yı baş dönmesinden dolayı oyundan alıp, yerli statüsüne takılmayalım diye Rosier'i kaybettik.

Bunlar yaşanırken belli süre orta sahayı kaybettik, hatta bir ara topu bile kaybettik. Allah'tan Masuaku iyi işler yapıyordu da tek başına takımı diri tutmaya çalıştı. Öne doğru gidemiyorduk ve aşırı tutuktuk.

Sanki İstanbul ceza sahası mayın doluydu da biz basmaya korkuyor, en kötü maçlarımızdan birini oynuyorduk.

Hani araba gitmez de inip itersin ya, öyleyken bile ı-ıh!Adamlar bu ikram hallerini üçüncü frikikte, Ersin'in donuk bakışlarında affetmediler. Ve bize yine esmer günler düştü.

Alen MARKARYAN / Akşam