İş insanı Ethem Sancak, katıldığı bir televizyon programında "Beşiktaş TMSF'ye düşerse satın alabilirim. Beşiktaş'ın Asya Şampiyonlar Ligi'nde şampiyon olmasını hayal ediyorum" sözleriyle tepki toplamış, Beşiktaşlı Genel Kurul üyeleri Sancak'ın kulüp üyeliğinden ihraç edilmesi için şikayette bulunmuşlardı.
Genel Kurul üyelerinin başvurularını değerlendiren Disiplin Kurulu, Ethem Sancak ile ilgili ihraç kararı verdi.

Disiplin Kurulu’nun aldığı bu karardan sonra Beşiktaş yönetiminin konuyla ilgili alacağı tavır merak konusu oldu. Çünkü Disiplin Kurulu’nun ihraç kararı, Yönetim Kurulu’na verilmiş bir tavsiye karar, bir yetki anlamına geliyor. Ethem Sancak’ın kulüp üyeliğinden ihraç edilebilmesi için Yönetim Kurulu’nun, Disiplin Kurulu’nun bu kararını genel kurula getirerek Ethem Sancak’ın ihracını oylamaya sunması gerekiyor.

Yönetim Kurulu’nun kararı genel kurulda oylamaya taşıması halinde, genel kurul üyelerinin çoğunluğu Ethem Sancak’ın ihracı yönünde oy kullanırsa, Ethem Sancak’ın Beşiktaş kulüp üyeliğinden ihracı gerçekleşecek.

Yönetimin hamlesi bekleniyor!

Ethem Sancak’ın ihracı hususunda belirleyici tavrı Beşiktaş yönetimi sergileyecek. Ethem Sancak’ı, kullandığı Beşiktaş’a yönelik ifadelerden dolayı Disiplin Kurulu’na sevk eden Yönetim Kurulu değil, bağımsız kongre üyeleri olmuştu. Ethem Sancak’a ihraç yolunun açılmasında hamle Beşiktaş yönetiminden değil, genel kurul üyelerinden geldi.

Ethem Sancak’ın ihraca yol açabilecek olan sözlerine sessiz kalan Yönetim Kurulu’nun konuyu genel kurula taşıyıp taşımayacağı merakla bekleniyor. Yönetim içinde bazı önemli isimlerin Disiplin Kurulu’nun ihraç kararına tepkili oldukları ve kararın genel kurula gelmesini istemedikleri, edindiğimiz bilgiler arasında.

Bu arada Beşiktaş Yönetimi’nin bu karara karşı sessiz kalıp Sancak’ın ihracını genel kurula taşımaması halinde Disiplin Kurulu’nun Sancak için yeniden ihraç kararı verme yetkisi bulunuyor. Disiplin Kurulu’nun, işlem yapılmaması halinde bu kararı yineleyeceği ve genel kurulda oylamaya çıkana kadar konunun takipçisi olacağı edindiğimiz bilgiler arasında.

Sosyal medyada pek çok Beşiktaş taraftarı ve genel kurul üyesi Sancak’ın ihraç edilmesi gerektiğini savunuyor.

Buna karşın Vodafone Park önünde, geçtiğimiz hafta inşası bitip açılışı yapılan Bırakmayanlar Anıtı’nda Ethem Sancak’ın da isminin olduğu dikkat çekmişti.

Ethem Sancak’ın adını bir anıtta ölümsüzleştiren Beşiktaş yönetiminin bu konuda göstereceği tavır merakla bekleniyor.

Duhuliye.com ÖZEL HABER