Bu beklentinin oluşmasında; başkan Hasan Arat'ın basketboldan gelen bir spor insanı olması önemli bir etken olarak dikkat çekiyor.

Geçtiğimiz Aralık ayında yapılan Olağanüstü Genel Kurul'da başkanlığa seçilen Hasan Arat da seçim öncesi basketbola dikkat çekmiş, ligde ve Avrupa'da şampiyonluğa oynayacak bir basketbol takımı kurma sözü vermişti. Başkan Arat; bu doğrultuda, ikinci başkan Hüseyin Yücel'in sahibi olduğu Bahçeşehir Koleji ile birleşerek, Avrupa'nın en büyük basketbol organizasyonu olan EuroLeague'e katılmak için başvuru yapacaklarını açıklamıştı.

Arat; kongre öncesi açıklamalarında,

“Hüseyin Yücel inanılmaz bir Beşiktaşlı. Önümüzdeki yıl Beşiktaş ile Bahçeşehir Koleji birleşecek ve EuroLeague için ilk adım atılacak. Bahçeşehir burada bize sponsor olacak ve aynı zamanda bizim salonumuzu da yapacaklar” ifadelerini kullanmıştı.

Arat'ın bu açıklamaları sonrası Beşiktaş basketbol takımının önümüzdeki sezon Bahçeşehir Koleji ile birleşmesi beklenirken flaş bir gelişme yaşandı.

Hüseyin Yücel'in Beşiktaş yönetiminde görev almasının ardından Bahçeşehir Koleji yönetimini devralan kardeşi Begüm Yücel, sportif direktörlük görevine Nemanja Bjelica'nın getirildiğini açıkladı.

Bahçeşehir Koleji Kulübü Başkanı Begüm Yücel, "Ülkemize ve Türk basketboluna aşina olan ve ligimizi yakından takip eden böylesine önemli bir ismin bundan sonra takımımızın başarısı için çalışacağını bilmek bizleri heyecanlandırıyor. Bjelica'nın vizyonu ve hedeflerimize duyduğu yoğun ilgiyle birlikte getireceği basketbol kültürünün hem takımımıza hem de ülke basketboluna uzun vadeli katkıları olacağına, bu hamlenin ligimizin marka değerini artıracağına inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Bahçeşehir Koleji'nin yaptığı sportif direktör hamlesi, önümüzdeki sezon yollarına tek başlarına devam edeceğini, Beşiktaş - Bahçeşehir birleşmesinin önümüzdeki sezon için mümkün olmayacağını gösterir nitelikte bir gelişme olarak dikkat çekti.

Bu gelişmenin ardından Beşiktaş'ın önümüzdeki sezonlarda basketbolda nasıl bir yol izleyeceği ise merak konusu oldu.

Duhuliye.com