Veli Yiğit;
Santos geldi ve bir şeyler değişti. Beşiktaş'ta çok net hissediliyor. Demek ki problem kadronun yetersizliği değilmiş. 

Erbatur Ergenekon;
O güzel söz var ya "suyun sesini duyuyor musunuz?" bu Santos ile beraber kendine tekrar güvenen Beşiktaş, yönetimle beraber kimliğini tekrar hatırlayan Beşiktaş sesi ve hissiyatı. Bu şu değil, 3 attı, şu takımı yendi olarak söylemiyorum ama tekrar bir güven, tekrar bir mutluluk, tekrar bir 'evet yapabiliriz' hissiyatı geri geldi Beşiktaş'a... Her şeyden önce önemli olan bu oyuncuların güveni kendine geldi, her oyuncuyla ayrı ayrı ilgileniyor Santos. Bu önemli, herkesle ayrı bir iletişimi var. Çok net, iyi bir ekibi var. Haliyle Beşiktaş'ın gelecek için, umutlanmak için çok sebebi oldu. Beşiktaş'ın kupa macerası Eyüp'ü geçerken izlediğimiz gibi kupa bir numaralı hedefi ve ben kupayı kazanacağını düşünüyorum. 

Beşiktaş'ın şu an yaptığı satışlar, Santos'un gelişi, eğer bir de Türkiye Kupası'yla bu berbat sezonu böyle kapatırsa, şu gidişat inanılmaz başarılı bir sezon olarak, yeni yönetim için geçer.

Cüneyt Kaşeler;
Şenol Güneş, Rıza Çalımbay bunlara kötü teknik direktör deme şansımız yok ama ekonomide güven endeksi vardır ya, taraftarda da ve futbolcuda da vardır. Futbolcu bu noktadan sonra diyor ki, 'biz gideriz Santos kalır', bunu herkes biliyor. Beşiktaş yönetimi bunu şununla süslüyor; kalmayacak olanlar da, kalacak olanlar da belli...

Olay bunun üzerine kurulu, yoksa daha futbolla ilgili uçan kaçan bir şey olmadı zaten bu mümkün değil....

Duhuliye