Beşiktaş camiasında Eylül ve Ekim aylarında hareketli günler yaşanacak. Camiada ''Beşiktaş'ın sorunlarının konuşulacağı yer Genel Kurullardır'' sözü gerçek olacak.

Beşiktaş Divan kurulu toplantısı 16 Eylül tarihinde yapılacak, 17 Eylül tarihinde ise Tüzük tadil toplantısı gerçekleştirilecek. Mali Genel kurul toplantısının tarihi henüz netlik kazanmasa da Ekim ayının son haftasında yapılması planlanıyor.

Beşiktaş Başkan adaylarından Hasan Arat, Divan kurulu ve Mali kurulda beklenen çıkışını yapacak. Fikret Orman ise son günlerde Ahmet Nur Çebi'nin kendisine yönelttiği suçlamalardan oldukça rahatsız. Orman'ın Divan kurulu toplantısına katılıp katılmayacağı kesinlik kazanmadı, katılmadığı taktirde Divan kurulu toplantısının ardından bir basın toplantısı yaparak, Ahmet Nur Çebi'ye cevap verecek.

Ahmet Nur Çebi cephesinde hazırlıklar devam ediyor, Çebi ve yönetimi Mali kongrede ibra edilebilmek için çalışmalarına devam ediyor.

Divan Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk ise sessizliğini koruyor, camia içerisinde, olası bir seçimde adaylığına kesin gözüyle bakılsa da, Yamantürk'ün nasıl bir yol alacağı merakla bekleniyor.

Öte yandan, Çebi yönetiminden istifa eden Eski Asbaşkan Serhan Çetinsaya 11 Eylül Pazartesi günü bir basın toplantısı düzenliyor. Çetinsaya, istifa sürecinde ve görev yaptığı sürede yaşadıklarını Beşiktaş camiasıyla paylaşacak. 

Duhuliye.com