Beşiktaş'taki farkın Serdar Topraktepe'den kaynaklandığını belirten Mehmet Özdilek, "Beşiktaş'ta bu farkın nedeni Serdar hocanın takıma tekrardan ikinci kez gelmesi. 20 yaşından beri camianın içinde olan birisi. Alt kategorilerlerde birçok yaş grubunda antrenörlük yapmış, scout ekibinde bulunmuş, Beşiktaş'ın ivmesini bilen biri" diye konuştu.

Serdar Topraktepe'nin Beşiktaş için en iyi tercih olduğunu vurgulayan Mehmet Özdilek, "Santos ile birlikte Santos'un ekibinde olmasına rağmen Serdar hocanın aktif çalıştığını düşünmüyorum. Bu süreçte seçilebilecek en iyi tercih olduğunu gösterdi" yorumunda bulundu.

Saha içindeki futbolculara dikkat çeken Mehmet Özdilek, "Beşiktaş'ta tüm oyuncular genel hatlarıyla doğru mevkilerde oynadı. Mevcut kadro içinde de doğru bir ilk 11 vardı. Belki sadece ön tarafı eleştirebiliriz. Gol atmasına rağmen çok fazla oyun içinde olmayan Muleka vardı. Ama bugün itibariyle tek tek oyuncu performansından çok 5 haftadır kazanamayan Beşiktaş takımı kazanmayı başardı" dedi.

Ankaragücü'yle kupada oynanacak maça vurguda bulunan Mehmet Özdilek, "Beşiktaş'ın tekrar galibiyeti hatırlaması, oyunsal anlamda ritim yakalar gibi olması sevindirici. Ama mutlu eder mi? Etmemeli. Esas randevu salı günü Ankara'da kupanın ilk ayağında olacak. Beşiktaş'ın kupayla bir sezonu kapatması çok değerli olacaktır. Ankaragücü galibiyeti hafta içi oynanacak maç öncesi bir moral oldu. Şu saatten sonra eksiklerin önemli olduğunu düşünmüyorum. Beşiktaş'ın tek bir hedefi var o da bu kupayı kazanmak. Ne gerekiyorsa yapmaya çalışacaktır" açıklamasını yaptı.

Hücum hattındaki tercihleri değerlendiren Mehmet Özdilek, "Rashica sol kanat oyuncusu değil, sağda daha etkili ama sağda da Ghezzal var. Oyuna bakarsak ikisi de iyi oynadı. Muleka uzun zamandır kadroda olmadığı için onun getirdiği sıkıntılar oldu. Genel hatlarıyla bakıldığı zaman Aboubakar ilk aklımıza gelir ama onunda sezon başı itibariyle durumu hep tartışılır halde" yorumunda bulundu.