Müslüm Gülhan şu ifadeleri kullandı: 

Beşiktaş’ın oyununa baktığımızda çok fazla pas hatasıyla oynadı, çok fazla kademe hatasıyla oynadı, pozisyon hatası çok fazla yaptı özellikle ilk 45 dakikada. Bu kadar hatalı oynanan bir oyunun iyi skor alması ancak belirli iyi oyuncular üzerinden gelir. 

Sistematik kurgusu oturmamış bir takımın ki Şenol Güneş futbolcu sadakati ve güveni üzerinden gider, kaygılarını öyle gidermeye çalışıyor. Fatih Terim gibi bir sistem üzerinden ziyade oyuncu etkileşimi üzerinden hareket ediyor. Netice itibariyle bu kaygılar çoğu zaman istenilen oyunu sahaya yansıtmayabilir. Buradaki en önemli şey o duygusal yoğunluk ile beraber, kurduğu etkileşimle beraber futbolcu üzerinden sonuç almak istiyor. Buradaki Aboubakar farklılığı o konsepte uygun bir oyuncu değil biraz Şenol Güneş ve takımın üzerinde farklı bir oyuncu profiline sahip.

Aboubakar’ın gelmesi en çok katkı olarak masuaku’ya oldu. Satılacaktı ve Umut oynayacaktı fakat Aboubakar’ın gelmesiyle onun liderliğinde adeta sınıf atladı ve bu sayede Türkiye’nin en iyi top kullanan sol beki. Geçirdiği ameliyattan dolayı fiziksel gücü düşük ama inanılmaz top kullanıyor.

Redmond çok etkili bir oyuncu ama istikrar ve sürdürülebilirlik kaygısı taşıyorum onun adına, ne kadar devam ettirebilir? Onu görmek lazım. Zamana ihtiyacı var Premier Lig’de onu yapamadı burada zamana ihtiyacı var ve o zamanı vermek lazım.

Beşiktaş’ta Saiss konusuna geleceğim, Dünya Kupası’nın en iyi savunma oyuncularından biri oldu, orada sakatlandı ve geldikten sonra burada bir süreç geçidi iyileştikten sonra oynamaya başladı. Ara transfer döneminde kulüp onu satarak para kazanmak istedi ve kendisi de bir yerlerle anlaştığını söylemeye başladı. Fakat istediği anlaşma olmadı bozuldu, Beşiktaş’ta o anlaşma olmadan Colley ile anlaşma yaptı. Saiss’in durumu bozulunca gereksiz bir stoper almış oldu. Burada Saiss neden yedek? Neden oynatılmıyor? Dikkat ederseniz, Beşiktaş’ın orta göbekteki dört oyuncunun tamamı sekiz numara, bir tane altı numara yok hepsi sekiz numara ve Saiss Premier Lig’de altı numara oynamış bir oyuncu şimdi burada mobing olduğunu düşünüyorum, arkada futbol ile ilgili değil başkan Çebi ile Şenol Güneş ticaretin bozulması nedeniyle faturayı Saiss’e kestiler ve kulübeye gönderdiler. 

Burada bir Saiss problemi var ve yazarlarda gündeme getirmiyorlar