Ligin altıncı haftasında ülkemizi UEFA Konferans Ligi’nde temsil eden Beşiktaş Kayserispor’u evinde ağırlarken, Fenerbahçe ise Alanyaspor’a konuk olacak.

Maçlarını aynı gün, 24 Eylül Pazar akşamı oynayacak olan Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin maç saatlerinde ise bir planlama hatası olduğu görülüyor.

Buna göre Perşembe akşamı saat 22.00’da Brugge deplasmanına giden Beşiktaş, maçın bitmesi gece yarısı 00.00’ı bulmasına ve İstanbul’a ancak Cuma sabahı dönebilmesine karşın Kayserispor maçını saat 17.00’de oynarken, Perşembe akşamı iç sahada 19.45’te oynayan ve 21.45’ten itibaren, yani Beşiktaş maçının başlama düdüğü bile çalmadan dinlenmeye geçen Fenerbahçe’nin Alanyaspor maçı saat 20.00’de başlayacak.

Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin UEFA Konferans Ligi ve Süper Lig’deki maç aralıklarına baktığımızda; Beşiktaş’ın Brugge deplasmanından İstanbul’a dönüşü de hesaba katıldığında Federasyon’un Fenerbahçe’ye Beşiktaş’a 6-7 saat fazladan bir dinlenme süresi verdiği görülüyor.

Federasyon’un bu maç planlaması Fenerbahçe’nin deplasmana gidecek olmasına bağlanırken, Alanya deplasmanı yalnızca 1 saatlik uzaklıkta…

Duhuliye.com