Beşiktaşlı eski futbolcu, yorumcu Ali Cansun, Süper Lig'in 8. haftasında oynanacak olan Fenerbahçe maçı ile ilgili, Duhuliye.com'a açıklamalarda bulundu.

İşte Ali Cansun'un derbi açıklamaları:

"SEZONUN EN VASAT FUTBOLU"

Derbi öncesi kavga çıktı! 9 gözaltı Derbi öncesi kavga çıktı! 9 gözaltı

Beşiktaş, İstanbulspor maçında hiç beklemediği bir puan kaybı yaşadı. Maçın geneline baktığımızda bu sezonun en vasat futbol olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle kanat oyuncularının etkisiz olması, hücumda çeşitliliği sağlayamaması puan kayıplarına neden oldu. Hücum oyuncularının etkisizliğini konuşurken defansta ve kalede yaşanan sorunlar da Beşiktaş adına bu haftanın olumsuz görüntüleriydi. 

"FENERBAHÇE MAÇI EN BÜYÜK FIRSAT"

Milli aradan sonra Beşiktaş’ın oyunda farklılık yaratacak iki tane oyuncusu Ghezzal ve Delli Alli’nin takıma katılması pozitif etki yaratacaktır. Fenerbahçe maçı bu sezonun kritik maçlarından biri. Özellikle Valerian İsmael’in kafalarında soru işareti devam eden taraftarlara kendini kabul ettirmek ve şampiyonluğu ne kadar istediğini gösterebilmek için en büyük fırsatı olduğunu düşünüyorum. Fenerbahçe son dönemde belli bir ritim tutturdu. Hücum oynamayı düşünen, Beşiktaş ile benzer tarafları olan, önde pres yapmayı seven, hızlı oynamak isteyen bir takım. Bu maçta defans oyuncularının performansı da en az forvetler kadar maça damga vurabilir.

Duhuliye.com