İşte Akgün'ün açıklamaları:

"Beşiktaş'ta Milli Takım'da olan oyuncular döndüler. Bugün takımla birlikte çalıştılar, antrenmanda yer aldılar ancak yabancı oyunculardan hala milli takımlarında yer alan oyuncular var. Masuaku, Colley, Hadziahmetovic, Saiss gibi oyuncular milli takımlarda yer alıyorlar ama onlar da yarın itibariyle takıma geri geliyorlar. Beşiktaş tam kadro olarak Cuma günü çıkabilir gibi gözüküyor.

Tayyip'le alakalı bir bilgi var... Tayyip İstanbulspor maçında sakatlanmıştı, ardından A Milli Takım'a seçilmiş olmasına rağmen kadrodan çıkarılmıştı. Son gittiğimiz antrenmanda Tayyip takımla birlikte düz koşulara başladı, bugün de tedavisi devam etti. Yarın düşük de olsa antrenmana çıkma şansı bulunuyor. Fenerbahçe karşılaşmasında yüzde 50 diyelim forma şansı ama şu anki görüntüde Colley ile Saiss'in yan yana oynayacağı gibi bir görüntü var. 

Fenerbahçe'nin eksikleri var, Beşiktaş nispeten biraz daha rahat. Şenol Hoca son haftalarda biraz daha rahat durumda kadro konusunda. Ghezzal geri döndü, ilk 11 çıkacaktır. Kadıköy'de çok büyük bir ihtimal sahaya çıkmasını beklediğimiz kadro: Mert, Onur, Colley, Saiss, Masuaku, Salih, Hadziahmetovic, Gedson, Ghezzal, Cenk, Aboubakar. Küçük bir ihtimalle Saiss - Tayyip değişikliği olabilir.

Ghezzal artık yüzde yzü oynayabilecek durumda. Şenol Hoca da konuşmalarında "Ghezzal'i bu sezonun yeni transferi olarak adlandıralım, artık öyle düşünelim" diyor. Ghezzal Beşiktaş için çok önemli bir ayak, fark yaratacaktır diye düşünüyorum.  Cenk - Abou - Ghezzal üçlüsü ofansif hatta, Gedson yoracak bir oyuncu, Fenerbahçe'yi biliyor. Salih keza, tanıyor orayı zaten. Hadziahmetovic, Konya'da oynarken birçok kez karşı karşıya geldi. Takım aslında rakibi bilen bir takım. Colley'i dışarıya çıkaracak olursak derbi atmosferini bilen oyuncular olacak. Onur sağ bekteki yerini koruyacaktır, Masuaku sol bekte forma giyecektir. Saiss keza, tecrübesiyle ön planda. Mert çok iyi performans gösteriyor son dönemde. Beşiktaş bu şekilde sahaya çıkacak gibi gözüküyor."

Duhuliye.com