Demirkol, "Şaşırttılar, ters köşe yaptılar. 14 yıldır kulüp takımı çalıştırmadı tek dezavantajı bu" yorumunu yaptı.

"Kaos var, olacak iş değil"

Ünlü yorumcu, Beşiktaş'ın görüştüğü ama anlaşamadığı Hollandalı teknik direktör Giavanni van Bronckhorst hakkında şu ifadeleri kullandı:

"Hollandalılar olmaz, Giovanni van Bronckhorst olmazdı Beşiktaş’a. Zaten kaos var, olacak iş değil."

"Lucescu olsaydı da doğru tercih olurdu"

Demirkol, siyah beyazlı takımın teknik direktör arayışında gündeme gelen eski hocası Mircea Lucesu için ise "Beşiktaş’ın bugünkü dağılmışlığı için de en iyisi bu. Bence doğru tercih, Lucescu olsaydı da doğru tercih olurdu. Herkesin bilgeliğe ihtiyacı var. Bu kadro kötü bir kadro değil." dedi.

"Bir tür Fatih Terimvari..."

69 yaşındaki Portekizli çalıştırıcının Beşiktaş'a gelmesini doğru bulan Mehmet Demirkol, "Bir tür Fatih Terimvari bir adama ihtiyaçları vardı. Bence Fernando Santos doğru bir tercih olduç" açıklamasını yaptı.

"Fenerbahçe için lüks olurdu ama Beşiktaş için mecburi"

Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın transfer gündemine gelen Atletico Madrid'in Karadağlı stoperi Stefan Savic'in Fenerbahçe'den ziyade Beşiktaş'a lazım olduğunu vurgulayan ünlü yorumcu, "Elde iyi oyuncular var. Beşiktaş'ın saha içi oyuncuya ihtiyacı var. Fenerbahçe, Stefan Savic’i istiyordu ama pahalı geldi. Fenerbahçe için lüks olurdu ama Beşiktaş için mecburi. Çünkü Beşiktaş için ihtiyaç." diye konuştu.

"Çok acayip bir oyuncu"

Son 3 maçta 4 gol ve 1 asistle oynayan Beşiktaş'ın 18 yaşındaki futbolcusu Semih Kılıçsoy'un performansını beğendiğini ve etkilendiği kaydeden Mehmet Demirkol, "Semih çok iyi oynadı, çok acayip bir oyuncu. Arda gibi topla oynamayı seviyor. Semih’ten hakikaten çok etkilendim." ifadelerini kullandı.

"Tek soru işareti..."

Beşiktaş'ın yeni teknik patronu Fernando Santos hakkında tek bir soru işareti olduğunu belirten ünlü yorumcu, "Tek bir soru işareti var. Umarım Santos, oyuncuların özgür düşüncelerine set vurmaz. Umarım orada zihin açıcı olur. Orada bir soru işaretlerim var" dedi.

Kaynak: Ajansspor