FIFA Başkanı Gianni Infantino, FIFA Kulüpler Dünya Kupası'nda yapılan yenilikleri duyurdu. Infantino, mücadele eden takım sayısının 6'dan 32'ye çıkarıldığını söylerken, turnuvanın 2025 yılında oynanacağını açıkladı.

"Kulüpler Dünya Kupası'nın yeni bir versiyonu olacak"

FIFA Başkanı Infantino, yaptığı açıklamada "Kulüpler Dünya Kupası'nın yeni bir versiyonu olacak. 2025'ten itibaren 32 takım katılacak. Bu turnuva milli takımlar arasındaki Dünya Kupası'na benzer olacak." ifadelerini kullandı.

Gelirlerin tamamı kulüplere

Infantino, daha önce FIFA Kulüpler Dünya Kupası'ndaki yeni proje hakkında yaptığı bilgilendirmede elde edilen gelirlerin tamamının kulüplere dağıtılacağını açıklamıştı. FIFA'nın gelirlerden en ufak bir pay bile almayacağını vurgulayan Infantino, ilk defa bir üst kuruluşun tüm gelirleri kulüplere dağıtacağını ifade etti.

Kulüp düzeyinde dünyanın en iyi futbol etkinliği olacak

Yeni FIFA Kulüpler Dünya Kupası'nın kulüp düzeyinde dünyanın en iyi futbol etkinliği olacağını belirten Gianni Infantino, yeni projenin farklı bir versiyon olacağını kaydetti. Daha önce 6 konfederasyona bağlı şampiyonlar liglerinin şampiyonları arasında oynanan FIFA Kulüpler Dünya Kupası, bu kez 32 takımdan oluşacak.