Beşiktaş’ta 17 Eylül Cumartesi günü yapılacak Divan Kurulu Başkanlık Seçimi öncesinde adaylardan Yalçın Karadeniz, SÖZCÜ'ye konuk oldu. Kulüpte geçmişte yaşananları, son durumu ve projelerini açıklayan Karadeniz şunları söyledi: “Son mali kongrenin büyük bölümü konuşmaya benimle başlayıp benimle bitirdi. O dönemlerde karar alıyorum, bozduruyorlar. Vefat eden Şafak Mahmutyazıcıoğlu, kürsüde hata yaptıklarını söyledi ve benden özür diledi.

‘KEŞKE BEŞİKTAŞ BATMASAYDI!’

O dönemde kulübün avukatıydı ve bana mahkemelerde kan kusturdu. Kulüp batmıştı, ben uyarmıştım o dönemki yönetimi. Ancak ihracıma kadar giden tuzak dolu bir süreç yaşattılar bana. Beşiktaş batmasaydı da ben de haklı çıkmasaydım keşke! Bana yapılan haksızlıkları reva görenleri unutmadım ama haklı olarak tekrar buraya geldim. Kulüp adına ne lazımsa onu yapacağım. 4 dönem divan başkanlığımda ne yaptıysam aynı şekilde bugün de onları yapacağız.

‘BANA ÇAMUR ATANLAR GİTTİ’

Fikret Orman nereye gitse, “Ahmet abim nerede” diyordu. Ne yaptı peki, o abisini kuyuya attı! Beşiktaş'ta hiçbir başkana taraftar paraları sormadı. Ama ona sordular, “Fiko paralar nerede” diye. Tam takır kasa bıraktı! Ahmet Nur Çebi de şimdi elinden geldiğince toparlamaya çalışıyor. Benim için çocuklarıma bırakacağım en önemli şey param, pulum değil. Şerefim ve namusum. Bana çamur atanlar nerede? Hepsi gitti. Ben buradayım hâlâ!”

Yalçın Karadeniz, “Gelenekten gelen yenilikçiyiz” sloganıyla yola çıktıklarını belirtirken seçilmeleri halinde gerçekleştirecekleri projeleri de sıraladı.

1) DİVAN KURULU TOPLANTILARI

ESKİDEN olduğu gibi kulübe külfet olmadan, tüm maliyetleri Divan Başkanlık Kurulu tarafından karşılanacak şekilde İstanbul'un en önemli otellerinin balo ve toplantı salonlarında
yapılacak.

2) DAYANIŞMA VE YAŞLI BAKIMEVİ

Belirli bir yaşın üzerinde olup hayatını tek başına idame ettirmekte zorlanan üyelerimizin faydalanabileceği, BJK Divan Kurulu Üyeleri Dayanışma ve Yaşlı Bakımevi, kulübe külfet olmadan kurulacak.

3) ÖZEL SAĞLIK İNDİRİMLERİ

Kurumsal protokol sözleşmesi yaparak divan kurulu üyelerimizin sağlık alanında indirimlerden ve avantajlardan faydalanmaları adına gerekli olan çalışmalar yapılacak.

4) DİVAN KURULU LOKALİ

Divan ve kongre üyeleriyle Beşiktaş taraftarının her daim bir arada olabileceği Beşiktaş Divan Kurulu Lokali için daha önceki başkanlığımız döneminde başladığımız girişimleri sonuçlandıracağız.

5) ŞAN ÖKTEN HEYKELİ

Kulüp görevini ifa ederken şehit olan Beşiktaş'ın şehidi Sayın Şan Ökten'in her daim hatırlanması adına ve Ökten Ailesi'nin de talebiyle heykelinin yapımı için yönetim kuruluna proje sunulacak.

6) DİVAN KURULU SEKRETERYASI

Haftanın 6 günü, 09.00-17.00 saatleri arasında divan kurulu üyelerinin, Divan Başkanlık Kuruluna ulaşabileceği sekreterya hizmetini kulübümüzün karşılayamaması halinde, bu hizmeti kulübümüze külfet olmadan Divan Başkanlık Kurulu sağlayacaktır.

Kaynak: Sözcü