Sivasspor - Galatasaray maçı sonrası Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile Galatasaray arasında deyim yerindeyse kılıçlar çekilirken, Beşiktaş yönetiminin hakemler konusundaki sessizliği camianın büyük tepkisini çekiyor.

Sosyal medyada Beşiktaş'ın bu sessizliğine büyük tepki gösteren Beşiktaş taraftarı, Fikret Orman'ın geçmişteki bir hakem konuşmasını bütün mecralarda paylaşmaya başladı.

Bir maç çıkışı, eski hakem Bülent Yıldırım'ı hedef alan Fikret Orman'ın "Ben kaç senedir şampiyonluk mücadelesi veriyorum, hiçbir takımla bir münakaşaya girmedim. Geçmiş senelerde münakaşaya girdiğimiz bir başkan vardı, Aziz Bey, bizimle uğraştığı için biz de bir şeyler diyorduk. Beşiktaş camiası şöyle bir camia, böyle şampiyonluklar istemez zaten. Tarihimiz böyle gelmiş, ama şu anda gördüğümüz fotoğraf Türk futboluna, emeklere yazık yani. Bizim paramızla bize eziyet edilir mi ya? O Bülent Yıldırım'ın yaptıkları... Onu dünyada kimse yemedi, o da şimdi federasyondan insanları arattırıp "Bülent iyi çocuk, maç yönetsin" falan... Ne Bülent iyi çocuğu ya? Beşiktaş'ı katletmiş, Türk sporunu katletmiş, hakemliği katletmiş adamın bir an evvel futboldan ayrılması lazım. Sezon sonundan sonra bu ve bunun gibiler, onların isimlerini Federasyon da MHK de biliyor. Federasyon'a da bir iki laf söyleyeyim. Federasyon öyle hafta içi geleceğiz hafta sonu gideceğiz, öyle yönetilecek bir yer değil. Bu ciddi bir iş. Buna her gün mesai harcayacaksın. Biz kulüp yöneticileri anamız ağlıyor, sabahtan akşama herkes bunla uğraşıyor. Bu işten para kazanan hakemler itibarlı, teknik direktör itibarlı, oyuncular itibarlı, Federasyon itibarlı, en zor durumda olan biziz. Böyle şey olur mu ya? Federasyonu yönetecekler de adam gibi yönetecekler, mıy mıy mıy mış mış mış olmayacak. Son bir karar çıkaracaklardı, hakem sayısını arttırmayı. Yirmi günde bir hakem sayısı kararı çıkartamıyorlar. Bir gecede Caner için kurallar değişti, yirmi gündür ne kuralı değişemiyor?" sözleri sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Bir kısım Beşiktaş taraftarı, mevcut başkan Ahmet Nur Çebi ve yönetiminin; çok eleştirilen, gidişi olaylı olan, hatta kulüple halen davalık olan eski başkan Fikret Orman'ı dahi arattığı konusunda birleşirken, Fikret Orman bu videosuyla sosyal medyada trendler arasına girdi.

İşte Fikret Orman'ın yeniden gündeme gelmesini sağlayan o sözleri:

Duhuliye.com