Fikret Orman'dan yönetime destek çağrısı: Beşiktaş öğütme yerine döndü!

Beşiktaş'ın eski başkanı Fikret Orman, Fırat Günayer'e açıklamalarda bulundu

Orman şunları söyledi:

"Bir anda kahramanlar yaratıp, çok çabuk öğütüyoruz. Beşiktaş insan öğütme yerine döndü. Biraz sakin olmamız ve destek vermemiz gerekiyor. Biraz çuvaldızı da kendimize batırmamız gerekiyor. Bunun suçlusu taraftar mı? Asla değil. Ama taraftarımızın da kulübüne sahip çıkması lazım. Çok yerdiğimiz zaman elimize ne geçiyor?"

"YÖNETİMİN ZAMANA İHTİYACI VAR"

"Çok iddialı bir şekilde seçilmiş bir yönetim kurulumuz var. Yaklaşık 6 ay oldu ve bu dönem içerisinde onlara da şu konuda hak vermek lazım; yönetim kurulu da bir takım işidir. Onlar da birbirini yeni tanıyor. Zamana ihtiyaçları oldukları kesin. Taraftara da bu konuda bir şey söylemek istiyorum; Maalesef yönetimi çok baskı altına alıyorlar. Taraftar olarak onlara yardımcı olmamız lazım. Yönetim kurulu da bence sosyal medyayı çok takip ediyor ve bu baskıyı çok belli ediyorlar. Taraftar olarak baskı yapıp, hata yapmalarına zemin hazırlamaktansa, önümüzdeki sezona iyi bir takım hazırlamaları için destek olmamız lazım. Her ne kadar puan farkı olarak ligde çok geride kalsa da kupa alarak moralli bir şekilde yeni sezona başlıyoruz." 

"BEŞİKTAŞ'IN MUTSUZLUĞUYLA MUTLU OLMAM"

 "Ben Beşiktaşlıyım! Beşiktaş'ın mutsuzluğuyla mutlu olan, Beşiktaş mutsuzluğunu bekleyen bir adam olmadım. Ben Beşiktaş'la mutluyum. Beşiktaş mutlu olduğu sürece de mutlu olan biriyim. Evet bana kimse öyle bir destek vermedi. Hatta bir çok yerde köstek olup, kumpas kurdular. Keşke eskiler bizim şu an yaptığımız gibi onlar da bize destek olsalardı. Onlar olmadı diye biz de destek olmayacak değiliz. Netice olarak yeni seçilen bir yönetim kurulu var. Biraz linç yapmadan destek olalım. İlk defa gerçek manasıyla transfer dönemi yaşayacaklar, bekleyelim görelim. "

"ŞU AN EN İYİ HOCA VAN BROCNKHORST"

"Şu anda benim için en iyi hoca kim biliyor musunuz? Şu anda Beşiktaş'ın hocası olan kişidir. Neden biliyor musunuz? Çünkü Beşiktaş'ın hocası! Keşke şu olsaydı, bu olsaydı diye üzülmenin bir manası yok. Daha lig başlamadı bir şey olmadı. Taraftar olarak hep beraber destek olup, şans tanımamız lazım. Hepimiz Beşiktaş ile yükseliyoruz, Beşiktaş ile çöküyoruz. Beşiktaş'ı yüksekte tutmamız lazım."

"İÇİMDEKİ KIRGINLIĞI ATAMADIM"

"Şu anda en son konuşulacak şey, seneye yapılacak seçimdir. Şu anda seçim konuşması yaparsak Beşiktaş'a çok büyük zarar veririz. Seçime 3 ay kala konuşulacak bir konu bu. Benle alakalı ise tekrar söyleyeyim benim 2025'te de böyle bir niyetim yok. Ama Beşiktaş'ın 2012'de olduğu gibi bana ihtiyacı olduğunu hissedersem tekrar başkan olurum. Fakat bir yönetim kurulumuz ve başkanımız var. Onlara saygı gösterelim ve destek verelim. Mart ayında nasıl olur, nasıl bir konjektör olur bilemiyoruz. İşin gerçeği içimdeki kırgınlığı da atabilmiş değilim."